ua en ru

Експерт: Рекламна кампанія Берези суперечить законам логіки

Рекламну кампанію Борислава Берези можна вважати яскравим прикладом невдалої виборчої кампанії, що суперечить законам логіки. Про це заявив директор всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Олексій Кошель.

За словами експерта, передвиборну програму даного кандидата на посаду мера столиці слід розглядати як наочний посібник того, як її проводити не слід. Олексій Кошель констатував, що основною помилкою стало те, що, незважаючи на втому українців від постійної напруги і війни, Береза намагається завоювати симпатії киян войовничою стилістикою і риторикою.

"Традиційно під час виборів політики намагаються показати себе з кращого боку. На плакатах вони зображують себе на тлі історичних місць, символів, неба або полів саме тому, що агресія завжди відштовхує. Я не пам'ятаю, щоб агресивна виборча кампанія, яка будується на негативній стилістиці, хоч де-небудь у світі дала результат. Агресивні гасла, зображення блискавки, темний фон - все це ніяк не сприяє позитивному сприйняттю. Навіть коли кандидат звітує про свої успіхи, про закриття залів гральних апаратів, через стилістику кампанії це все одно не сприймається в позитивній тональності...", - зазначив Олексій Кошель.

Аналізуючи передвиборну кампанію Борислава Берези, експерт також зазначив, що гасла київського радикала також залишають бажати кращого.

"Якщо говорити про кандидата Березу, то у мене складається враження, що його піар-штаб обрав невідповідні постулати для кампанії. Адже якщо кандидат на бордах пропонує проголосувати за "план Б для Києва", то, природно, виборець хоче побачити цей план. Він хоче знати, чим "план А" відрізняється від "плану Б", у чому його специфіка? Кандидат говорить про наявність "плану Б", але фактично не пропонує виборцям план розвитку Києва, не дає відповіді про те, якими будуть нові транспортні розв'язки, як будуть вирішуватись питання забудови історичного центру та низки інших, важливих для киян питань. Саме чіткі та змістовні плани, програми, стратегії повинні бути важливою складовою виборчих кампаній. До жалю про це забуває більше 80% кандидатів, які за нашими підрахунками йдуть на місцеві вибори-2015 без програм. В результаті вибори, замість конкуренції ідей та програм перетворюються на конкуренцію дизайнерів бордів і автором передвиборних гасел, які, як показує кампанія в Києві, часто бувають сумнівної якості", - заявив він.