ru ua

Кандидат у мери Запоріжжя Гришин: БПП намагається позбавити мене права брати участь у другому турі

Кандидат у мери Запоріжжя Гришин: БПП намагається позбавити мене права брати участь у другому турі

Кандидат у міські голови Запоріжжя від Українського Об'єднання Патріотів (Укроп) Ярослав Гришин вважає, що робиться все можливе, щоб не допустити його у другий тур виборів голови Запоріжжя. Про це сам кандидат у вівторок розповів в інтерв'ю кореспонденту "Голосу України".

Кандидат наголошує, що протягом всього дня підрахунку голосів він на один відсоток випереджав свого найближчого конкурента - Миколу Фролова, висунутого від БПП. Однак увечері несподівано виявилося, що у Фролова на піввідсотка більше голосів.

Дивно, на думку Ярослава Володимировича, виглядає і той факт, що "УКРОП" набрав більше голосів, ніж БПП, однак розстановка сил Гришин-Фролов виявилася протилежною.

"Це справді нелогічно: адже за всіма соцдослідженнями, у мене рейтинг був на 5% вищий, ніж у "УКРОПУ". Тому мій результат повинен був становити близько 17%. І це підтверджується нашими власними підрахунками. Тому сто відсотків мене намагаються позбавити участі у другому турі виборів. Це однозначно!", - говорить Гришин.

Причиною такого розкладу Гришин називає явні маніпуляції.

"Стовідсотково були фальсифікації. Ми ж документували, повідкривали кримінальні справи, подавали і сьогодні подаємо позови. Підрахунок йшов таким чином: спочатку рахували до обласної ради, потім до міської, а потім в мери. І на одній дільниці, наприклад, в облраду у нас було 115 голосів, міськраду - 100, а у мери - 85. Такого не може бути в принципі! - розповів Ярослав Гришин. - Коли ми це побачили - почали їздити по дільницях і зупиняти цей процес. І тоді вони просто зупинили підрахунок. У нас залишилися останні Шевченківський та Орджонікідзевський райони: вони просто зупинили підрахунки до трьох годин дня понеділка - там навіть не здавалися протоколи комісій. Тому, там, безумовно, були фальсифікації, робилися вкидання, переписували протоколи комісій - ми це знімали на відео", - повідомив політик.

Ярослав Гришин висловив думку, що представники влади бачать, що він проходить у другий тур. Однак намагаються відібрати у нього це право.

"Щоб зрозуміти, чому так відбувається, варто згадати: Президент, коли сюди приїжджав, сказав, що Запоріжжя не віддамо нікому - ні дніпропетровським, ні донецьким. Хоча ми запорозькі. Але у них вважається, що повинні зробити (мером) Фролова - вивести у другий тур, - зазначив Ярослав Гришин. - І не забувайте про те, що вони робили скупку голосів за Фролова, використовувався адмінресурс - і ці факти ми також задокументували. У нас є відео процесу формування "сіток" і скуповування голосів. У них є така громадська організація "Родинне коло", де вони сформували. І ця сітка діяла і на нього. І якщо повернутися трохи назад, до підрахунку голосів, то з того числа голосів, які він (Фролов) має - скупка дала відсотків десять. Тому, якщо відняти ці десять від озвучених 12 відсотків голосів - у Фролова практично нічого не залишається. Так воно і виходить. Він - абсолютно не рейтинговий кандидат", - запевнив Гришин.

Ярослав Гришин зазначив, що має намір захистити реальні результати голосування. Вже подано десятки позовів по різних дільницях, на яких буде запропоновано провести повторне голосування.

Нагадаємо, раніше Ярослав Гришин закликав свого опонента - кандидата від БПП "Солідарності" на посаду міського голови Запоріжжя Миколу Фролова, не йти по стопах Януковича, намагаючись здобути перемогу будь-якою ціною.