ua en ru

КВУ: при виході у другий тур кандидатів із розривом у 20% відбувається підміна виборчого процесу

Комітет виборців України (КВУ) вважає недоцільним проведення другого туру виборів, якщо розрив між кандидатами 20% і більше. Про це заявив керівник Комітету виборців України Олексій Кошель в інтерв'ю газеті "Факти і коментарі".

"Я вважаю це правильним, оскільки в разі такої великої різниці в голосах несподівані результати у другому турі можуть бути чисто теоретично. В такому випадку відбувається підміна виборчого процесу - у справу включаються, як правило, технології, а не змагання ідей і програм", - заявив Кошель.

Серед таких технологій експерт зазначив всі способи зниження явки на виборчі дільниці прихильників опонента і паралельної мобілізації своїх прихильників.

"Можуть застосовуватися різні прийоми. Можуть використовуватися і дратівливі нічні дзвінки з агітацією від імені конкурента, і, наприклад, заклики голосувати за нього, що транслюються з гучномовця вранці в суботній день де-небудь в спальному районі. І наклейки його листівок на лобовому склі автомобіля. Про нічні дзвінки з агітацією за Кличка, до речі, вже писали в ЗМІ. Все це, безумовно, сильно дратує людей", - сказав Кошель.

Він також спрогнозував досить низьку явку на рівні 20-30% у другому турі виборів столичного мера і підкреслив вигоду в цьому для Борислава Берези. Віталію Кличку, навпаки, вигідно, щоб на виборчі дільниці прийшли голосувати якомога більше киян.