ua en ru

Опитування: На місцевих виборах, окрім парламентських партій, перемагають "Наш край" та "УКРОП"

З шести партій, які мають шанси подолати 5%-й бар'єр на місцевих виборах у масштабах країни, дві непарламентські. Лідером електоральних симпатій у більшості регіонів України став "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Такі дані соціологічного дослідження, проведеного Аналітичною групою SocioStream з 3 по 10 жовтня 2015 року.

Згідно з результатами опитування, за партію "Блок Петра Порошенка "Солідарність" готові проголосувати 26,1% опитаних, які визначились із вибором. Друге місце у ВО "Батьківщини" з результатом 15,2%, замикає трійку лідерів "Об'єднання "Самопоміч" (12,9%). Далі йдуть "Радикальна партія Олега Ляшка" (7,7%) та "Опозиційний блок" (7,9%). Шанси подолати виборчий бар'єр є у партії "Наш край" (5,8%), партії "УКРОП" (5,6%) та ВО "Свобода" (5,4%). Практично кожен третій опитаний (32,1%) ще не визначився з вибором.

Якби на виборах до міських та обласних рад можна було б голосувати за кілька партій одразу, то трійка лідерів виглядала б так: "БПП "Солідарність" (22%), ВО "Батьківщина" (19%) і "Об'єднання "Самопоміч" (15%). Далі з невеликим відривом йдуть "УКРОП" (11%), "Радикальна партія Олега Ляшка" (10%) та "Наш край" (9%). У ВО "Свобода" та "Опозиційного блоку" по 8%.

За словами політолога Володимира Фесенка, результати дослідження свідчать про те, що виборці розчарувались у парламентських партіях і на місцевих виборах вважають за краще голосувати за "своїх". "Скажімо, високий рейтинг "Нашого краю" можна пояснити тим, що ця політична сила об'єднала місцевих лідерів, які розуміються на специфіці регіонів", - відзначив політолог.

Опитування проведене компанією SocioStream з 3 по 10 жовтня 2015 року в усіх регіонах України методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондента. Всього опитано 1857 осіб. Статистична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95) не перевищує 3,3% для значень, близьких до 50%. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення країни (у віці від 18 років і старше).

Опитування: На місцевих виборах, окрім парламентських партій, перемагають "Наш край" та "УКРОП"