ua en ru

Опитування: "Укроп", "Відродження" і "Наш край" наростили електоральну підтримку за рахунок активізації кампанії

Партії "Укроп", "Відродження" і "Наш край" наростили електоральну підтримку за рахунок активізації кампанії. Про це повідомив керівник Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович на прес-конференції в понеділок в Києві, презентуючи результати останнього опитування "Електоральні настрої населення: жовтень 2015".

Зокрема, згідно з результатами дослідження, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку жовтня, то 20% виборців, які визначилися з вибором, підтримали б "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 15% - "Батьківщину", 14% - "Опозиційний блок", 10% - "Самопоміч", близько 6% - "Радикальну партію Олега Ляшка".

Крім того, вагомі шанси потрапити до парламенту мають "Свобода (5%), "Громадянська позиція" (4%), "Українське об'єднання патріотів - Укроп" (4%) та "Правий Сектор" (4%), а також партії "Відродження" (3%) і "Наш край" (3%).

Згідно з дослідженням, партії "Укроп", "Відродження" і "Наш край" суттєво додали в підтримці буквально останнього місяця за рахунок активізації кампанії на місцевих виборах, і у разі продовження зростаючої динаміки можуть претендувати на представлення як у місцевих радах, так і у новому парламенті. Зокрема, за словами Антиповича, партія "Укроп" наростила свій рейтинг за рахунок балотування Бориса Філатова на посаду міського голови Дніпропетровська.

При цьому лідерами антирейтингу є "Опозиційний блок" (36%), КПУ (35%). Крім того, майже чверть виборців не проголосують в жодному разі за "БПП Солідарність", за "Народний Фронт" - кожен п'ятий, за "Радикальну партію", "Свободу", "Батьківщину" - кожен шостий. Водночас, так звані "нові" партії не мають високого антирейтингу, зокрема, йдеться про "Укроп" (6%), "Відродження" (6%), "Наш край" (5%), "Самопоміч" (3%).

Третина виборців цілком впевнені у своєму виборі і свій вибір вже не змінять, ще третина - достатньо впевнені, але допускають, що можуть змінити свій вибір. Найбільш впевнені у своєму виборі виборці "Укропу", "Комуністичної партії", "Опозиційного блоку" і "Свободи". Найменш впевнені виборці "Громадянської позиції", "Нашого краю" і "Сильної України".

Крім рейтингів партій на парламентських виборах, досліджувались також ймовірні резерви партій на місцевих виборах. Так, на місцевих виборах близько 30% опитаних допускають можливість проголосувати за "Самопоміч", 25% - за "БПП "Солідарність", 23% - за "Батьківщину", 15% - за "Опозиційний блок". Крім того, понад 10% допускають можливість проголосувати за "Укроп", "Радикальну партію Олега Ляшка", "Свободу" і "Наш край". Так, протягом останніх двох місяців резерви БПП Солідарність і Опозиційного блоку не змінились, водночас партій "Укроп", "Самопоміч" та "Батьківщина" - виросли, а Радикальної партії Олега Ляшка - зменшились.

"Резерви цих партій кожен місяць на 3-5 % зростали", - повідомив Олексій Антипович, презентуючи результати останнього опитування.

Крім того, згідно з результатами дослідження, останні електоральні тенденції свідчать про зростання сукупної підтримки партій, які перебувають в опозиції до чинної влади. Якщо на останніх парламентських виборах партії коаліції підтримали майже 70% виборців, то сьогодні партії коаліції підтримують близько 45%, при цьому ядро коаліції - "БПП" і "Народний Фронт"- лише 21%,

Дослідження проводилось 3-12 жовтня 2015 р. Було опитано в формі особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) 3000 респондентів від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження складає не більше 1,8%