ru ua

ЦВК скасувала другий тур виборів мера в Павлограді

ЦВК скасувала другий тур виборів мера в Павлограді

Сьогодні на своєму засіданні Центральна виборча комісія прийняла рішення, згідно з яким у Павлограді (Дніпропетровська область) не буде проводитися повторне голосування за кандидатів на посаду міського голови. Це рішення ЦВК підтримали 9 членів комісії, проти - 1, утрималися - 3.

"Якщо влада позбавляє народ права вільного вибору, народ терпить таку владу. Це доведено "регіоналами". Нинішня влада йде по слідах Януковича, маршрутом на Ростов", - заявив після засідання ЦВК кандидат на посаду міського голови Павлограда Євген Тєрєхов, який, за результатами голосування 25 жовтня виходить у другий тур виборів мера разом з представником "Опозиційного блоку" Анатолієм Вершиною.

Член ЦВК Олександр Шелестов, доповідаючи щодо роз'яснення окремих положень Закону України "Про місцеві вибори" при встановленні результатів виборів міського голови в Павлограді, заявив, що другий тур виборів мера у Павлограді не може відбутися, оскільки у протоколі територіальної виборчої комісії зазначено, що в місті проживає менше 90 тисяч виборців.

Зокрема, він зазначив, що "якщо територіальною виборчою комісією при складанні протоколу про результати виборів у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів міського голови встановлено, що кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі - менше 90 тисяч, то виборча комісія не пізніше, ніж на 5-й день голосування повинна прийняти рішення про визнання обраним того кандидата, за якого подано більше голосів виборців відносно інших кандидатів, які балотувалися у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі".

Шелестов зазначив, що при складанні територіальною виборчою комісією протоколу про підсумки голосування на виборах мера Павлограда встановлено, що кількість виборців в місті менше 90 тисяч.

У зв'язку з цим він заявив, що "підстав для прийняття рішення про проведення повторного голосування, - немає".