ua en ru

"Укроп" зробив заяву у зв'язку зі зривом виборів в Маріуполі

"Українське об'єднання патріотів - Укроп" вимагає дати негайну правову оцінку зриву виборів у Маріуполі. Про це йдеться в заяві партії.

"Жителі міста, за свободу якого Україна заплатила життями сотень своїх громадян, втратили можливість вільно обрати свою місцеву владу. Це стало результатом ганебної змови Президента і його оточення з колишніми "регіоналами", з так званого "Опозиційного блоку". Згідно з цією змовою, вони мають намір розділити сфери впливу і депутатські мандати у східних областях, а звільнені райони Донецької та Луганської областей повернути під тотальний контроль вищих чиновників і олігархів-партнерів Януковича, які сьогодні є керівниками і господарями "Опоблоку". Ми вважаємо, що спроби знову нав'язати громадянам колишніх "регіоналів" в якості місцевої влади ведуть до зростання соціальної напруженості та несуть загрозу стабільності та цілісності країни. Незважаючи на неодноразові звернення патріотичної громадськості, ні Президент, ні силовий блок не вжили жодних заходів з припинення маніпуляцій при виготовленні бюлетенів, а також фальсифікацій при формуванні комісій - при тому, що ці махінації відбувалися у всіх на очах, відкрито і цинічно. Більш того, повністю підконтрольна Президенту Центральна виборча комісія не просто ігнорувала ці факти, але і легітимізувала протиправні рішення місцевих комісій", - йдеться в заяві.

Зазначається, що у зв'язку з інформацією про фальсифікації - не тільки в Маріуполі, але й інших містах України - "Укроп" вимагає провести негайну ротацію членів ЦВК, несучих персональну відповідальність за зрив виборів і інші порушення виборчого законодавства.

"Ми вважаємо, що даний склад ЦВК не може забезпечити законність та чесність виборчого процесу та підведення його підсумків. Ми вважаємо, що єдиною можливістю захистити результати місцевих виборів там, де це ще можливо, є негайне формування групи міжнародних спостерігачів за участю авторитетних і незаангажованих українських експертів і громадських активістів, яка візьме під зовнішній незалежний контроль всі дії ЦВК, а також місцевих комісій в областях, містах і районах", - резюмується в заяві партії.