ua en ru

Кириленко: "Батьківщина" вимагає від МВС відреагувати на беззаконня перед виборами у Дніпропетровську

Фракція "Батьківщина" вимагає від МВС негайно відреагувати на грубі порушення під час підготовки до виборів у Дніпропетровську та порушити кримінальні справи за фактом підробки виборчих документів. Про це сьогодні на брифінгу за підсумками засідання Ради парламентської коаліції повідомив заступник Голови партії "Батьківщина" Іван Кириленко.

За його словами, "Батьківщина" підтримала ініціативу про проведення термінового засідання Ради коаліції у зв'язку з надзвичайною ситуацію, яка складається з підготовкою до виборів у місцеві органи влади.

"Ми звернули увагу представника Центрвиборчкому на регіони, де вибори відбуваються з грубим порушенням закону, зокрема на ситуацію в Дніпропетровську", - зазначив він.

Іван Кириленко зауважив, що Дніпропетровськ стає "епіцентром так званого опозиційного руху - вже двічі передано сфальшовані документи про зміну членів територіальної виборчої комісії".

"Ми вимагаємо від ЦВК звернути увагу на ситуацію у Дніпропетровську: на підробні документи, підписи та печатки", - наголосив народний депутат.

У зв'язку з грубими порушеннями підготовки виборів у Дніпропетровську, як повідомив Кириленко, "Батьківщина" звернулась до Міністерства внутрішніх справ з вимогою негайно порушити кримінальні справи за фактами підробки виборчих документів, які впливають на організацію виборчого процесу у такому важливому регіоні.

"На превеликий жаль, у нас мало що змінилось від попередніх виборів і ця бацила вседозволеності продовжує працювати, - сказав політик. - Під час виборів продовжується підкуп виборців, нелегально циркулюють фільми та газети з цинічними та брудними наклепами, без зазначення авторства і виробництва, і на це не реагує правоохоронна система. В окремих містах відбувається підробка виборчих документів".

Іван Кириленко продемонстрував газету, яка видана мільйонним тиражем і одночасно вкинута невідомими людьми приблизно однакового віку, з невідомих автобусів однієї марки - "це спланована провокація, свавілля, спрямований на зниження рейтингу нашої політичної сили".

Він засуджує подібні методи "роботи" на виборах: "Ми б хотіли, щоб після двох революцій в Україні, особливо після Революції Гідності, коли люди пролили кров за демократичний шлях розвитку, такого бруду вже не було".