ru ua

КВУ: ЦВК не повинна скасовувати другий тур виборів мера в Павлограді

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель підкреслює, що Центральна виборча комісія (ЦВК) не повинна скасовувати другий тур виборів мера в Павлограді Дніпропетровської області. Про це Кошель сказав на прес-конференції.

"За попередніми висновками, жодних юридичних підстав для цього немає. Вибори в Павлограді повинні відбутися в два тури, і ніяких підстав для оскарження в ЦВК або в судовому порядку другого туру виборів немає", - підкреслив Кошель.

Також він вважає, що двотурову систему виборів мерів необхідно ввести на всіх рівнях, а не тільки у великих містах.

"Надзвичайно важливим є проведення двотурових виборів всіх без винятку міських, сільських і селищних голів, оскільки на нинішніх виборах ми отримаємо приклади, коли переможцем у малих містах і селах може стати кандидат, який отримає 10-12% голосів виборців. І такі приклади були раніше", - сказав Кошель.

Як повідомляли ЗМІ, за даними паралельного підрахунку голосів Дніпропетровської обласної організації Комітету виборців України, у другий тур виборів мера Павлограда виходять Тєрєхов Євген ("УКРОП") і Анатолій Вершина ("Опозиційний блок").

Сьогодні біля ЦВК прихильники та представники "Укропу" проводять мітинг з вимогою не скасовувати другий тур виборів міського голови в Павлограді. На акції присутній кандидат від "Укропу" на посаду міського голови Павлограда, ветеран АТО Євген Тєрєхов, який заявив, що в місті "регіонали", а нині - представники "Опозиційного блоку" фальсифікують дані про кількість виборців, щоб не було підстав для проведення другого туру виборів.

"На 30 вересня у Павлограді виборців 92 тисячі 856 осіб, у день виборів було 90 тисяч 255, і вже після виборів на наступний день виявилося, що у нас 89 тисяч 850 осіб", - сказав Тєрєхов.

Він зазначив, що таким чином ЦВК з подачі "Опозиційного блоку" може скасувати другий тур виборів мера міста. Також сьогодні член політичної ради партії "УКРОП" Денис Борисенко передав до ЦВК звернення з вимогою не скасовувати другий тур виборів міського голови Павлограда.