ru ua

КВУ зафіксував понад 1,5 тис. порушень на місцевих виборах

КВУ зафіксував понад 1,5 тис. порушень на місцевих виборах Фото: глава КВУ Олексій Кошель ("Укрінформ")

Комітет виборців вважає вибори в Україні чесними і демократичними

В ході місцевих виборів в Україні зафіксовано понад 1,5 тис. порушень виборчого законодавства. Про це на прес-конференції повідомив гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель, передає кореспондент РБК-Україна.

"В день виборів працювало 4300 спостерігачів Комітету виборців України, якими було зафіксовано понад 1,5 тисячі фактів порушення законодавства", - повідомив Кошель.

За словами керівника юрвідділу КВУ Святослава Пікуля, більшість з них були порушеннями процедурного і технічного характеру, які не здатні вплинути на результати виборів.

Зокрема, у КВУ зазначили факти несвоєчасного відкриття виборчих дільниць, оголошення перерв у роботі дільничних виборчих комісій, відсутність кабінок для голосування та бланків протоколів про підрахунок голосів на момент початку голосування, а також відзначили непрофесіоналізм складу багатьох ДВК.

Суттєвими моментами виборчого процесу КВУ відзначають проблеми з бюлетенями - помилки в текстах бюлетенів, недостатня кількість бюлетенів і зникнення частини бюлетенів. Зокрема, у висновках за результатами спостереження виборів зазначається, що останні випадки мали місце у Вінницькій, Волинській, Львівській, Миколаївській, Тернопільській областях.

Разом з тим, у КВУ зафіксували масові порушення щодо розміщення передвиборної агітації в "день тиші". Зокрема, у Києві - від імені партії "Рух за реформи", в Житомирі - ВО "Батьківщина", у Кременчуці - "Поруч". Незаконна прихована агітація в день голосування фіксувалася в Києві, Київській та Чернівецькій областях.

Зазначимо, поки КВУ не дає оцінку місцевих виборів в Черкаській області, Одесі та Сваляві Закарпатської області.

Незважаючи на факти порушень виборчого законодавства, КВУ оцінив місцеві вибори як чесні і демократичні.

"Незважаючи на низку технічних, процедурних порушень, незважаючи на окремі суттєві порушення чинного законодавства, в цілому ми маємо підставу говорити про те, що вибори відбулися чесно і відповідають найвищим демократичним стандартам", - додав Кошель.

Нагадаємо, в Києві не зафіксували суттєвих порушень під час підрахунку голосів.