ru ua

МВС розслідує 4 провадження щодо порушень виборчого законодавства у Тернопільській обл

МВС розслідує 4 провадження щодо порушень виборчого законодавства у Тернопільській обл Фото: МВС

Всього до правоохоронців надійшли 34 повідомлення

Управління Міністерства внутрішніх справ в Тернопільській обл. почало розслідувати чотири кримінальні провадження за фактами порушень виборчого законодавства у регіоні станом на ранок 26 жовтня. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"До співробітників органів внутрішніх Тернопільщини надійшло 34 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Найбільше - 14 - стосувалися порядку голосування, задокументовано дев'ять фактів проведення агітації в день виборів, сім випадків пошкоджень виборчих бюлетенів, по одному - хуліганства, підкупу виборців, пошкодження майна та порушення таємниці голосування", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що з загальної кількості задокументованих правопорушень 4 були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Так, провадження розпочато за фактом знищення виборчих бюлетенів одним з кандидатів на голову Мильнівської сільської ради Зборівського району. "Чоловік, отримавши виборчі документи, зайшов у кабінку для голосування і порвав їх. Повернувши порвані бюлетені членам виборчої дільниці, пояснив свій вчинок тим, що не виявив свого прізвища в списку кандидатів на сільського голову. Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 158-2 КК України", - підкреслює МВС.

Також 2 факти пошкодження виборчої документації задокументовано в Бучацькому районі. На виборчій дільниці у селі Новосілка один чоловік теж порвав бюлетень, мотивуючи свій вчинок неприязними взаєминами з членами комісії, а інший зім'яв документи через те, що йому не дозволили проголосувати за дружину.

У Кременецькому районі до відповідальності за хуліганські дії притягнуто одного з кандидатів на посаду сільського голови Білокриниці.

"Самовисуванцю не сподобалася робота виборчої комісії, тож чоловік став висловлювати своє невдоволення нецензурною лайкою, порушуючи громадський правопорядок. Кримінальне провадження порушено за частиною першою статті 296 ККУ", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, на виборах мера Тернополя лідирує чинний міський голова Сергій Надал. Це випливає з результату екзит-полу, проведеного активістами громадських організацій.