ru ua

В Одесі на багатьох дільницях кількість бюлетенів значно перевищувала кількість виборців

В Одесі на багатьох дільницях кількість бюлетенів значно перевищувала кількість виборців Фото:

"Чим довше підраховують голоси, тим більше умов для фальсифікації", - Мэффорд

Міжнародні спостерігачі комітету "За відкриту демократію" заявляють, що в Одесі на виборчих дільницях кількість бюлетенів перевищувала кількість виборців. Про це 26 жовтня на прес-конференції повідомив голова комітету Брайен Мэффорд.

За його словами, спостерігачі зафіксували наявність бюлетенів для голосування, що значно перевищує кількість, передбачену міжнародними стандартами - 102% від кількості виборців.

"На багатьох дільницях кількість бюлетенів для голосування перевищувала кількість виборців в 10 разів", - сказав Мэффорд. Він також зазначив, що чим довше підраховують голоси, тим більше умов для фальсифікації підсумків виборів.

"Ми закликаємо вважати чесно, швидко і правильно, не спотворювати волевиявлення громадян", - акцентував Мэффорд.

Як повідомляє член Ради штату Нью-Йорк Вільям Ноджей, мали місце технічні проблеми, "каруселі", підкуп виборців, також недолік протоколів, у зв'язку з чим останні не надали ні міжнародним, ні українським спостерігачам.

За словами члена Литовського парламенту Мантаса Адоменаса, спостерігачів шокувало неймовірно велика кількість кандидатів у мери Одеси (42 людини -Ред.) та партій (20 - Ред. ).

"Сама наявність такої кількості робить цей документ неймовірно довгим. Це відволікає виборців, відволікає ресурси, спостерігачів", - сказав він.

Міжнародні спостерігачі наголосили, що для демократичного суспільства неприпустимі вибори з подібними порушеннями. І, якщо в Україні мають намір проводити реальні, а «не косметичні» реформи, можна було б почати з цих виборів у місцеві ради.

Раніше повідомлялося, що сьогодні на виборчій дільниці в Одесі напали з ножем на спостерігача Марію Гайдар.