ua en ru

З сьогоднішнього дня не дозволяється оприлюднювати дані передвиборчих опитувань

З сьогоднішнього дня не дозволяється оприлюднювати дані передвиборчих опитувань Фото: з сьогоднішнього дня не дозволяється оприлюднювати дані передвиборчих опитувань

Це передбачено нормою закону "Про місцеві вибори"

З сьогоднішнього дня не дозволяється оприлюднювати дані опитувань з місцевих виборів, які повинні відбутися в неділю, 25 жовтня. Це передбачено нормою закону "Про місцеві вибори".

"Засобам масової інформації, інформаційним агентствам, іншим суб'єктам забороняється протягом останніх двох днів перед днем голосування оприлюднювати чи поширювати в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, в тому числі щодо місцевих організацій партій-суб'єктів виборчого процесу та кандидатів або коментувати рейтинги кандидатів, місцевих організацій партій", - йдеться у ч. 3 ст. 53 закону.

У день виборів проведення опитувань виборців щодо їх волевиявлення під час голосування дозволяється, але оприлюднити результати таких опитувань можна тільки після закінчення голосування.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко наголосив на необхідності забезпечення вільного волевиявлення українців на місцевих виборах.