ua en ru

В Україні відкрилися виборчі дільниці на місцевих виборах

В Україні відкрилися виборчі дільниці на місцевих виборах Фото: урни для голосування

Громадяни України зможуть проголосувати за місцеву владу з 8:00 до 20:00

В Україні сьогодні, 25 жовтня, о 8:00 відкрилися виборчі дільниці для голосування на місцевих виборах 2015 р. Проголосувати можна буде до 20:00.

Стежити за виборчим процесом в Україні 25 жовтня 2015 р. приїде рекордна кількість спостерігачів. ЦВК зареєструвала 1 тис. 554 міжнародних спостерігача від 14 країн та 14 міжнародних організацій, що перевищує показники на місцевих виборах 2010 р. більш ніж в 3 рази. Найбільше спостерігачів з ОБСЄ - 684 людини.

Охороняти правопорядок у день голосування будуть більше 100 тис. співробітників МВС, а саме: 73 тис. представників міліції, 1тис. 600 представників патрульної поліції, 4 тис. слухачів навчальних закладів, 8 тис. військовослужбовців Національної гвардії, 1,5 тис. особового складу Держприкордонслужби, 13 тис. працівників ДСНС. Крім того, буде створено понад 1 тис. груп швидкого реагування і більш 800, 60 груп вибухотехніків.

Голосування на чергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, вибори депутатів рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 2015 р. проводиться на 168 тис. 450 виборчих дільницях по всій Україні, за винятком анексованого Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей, які перебувають під контролем бойовиків або в прифронтовій зоні.

Зокрема, згідно з постановою Цвк, місцеві вибори в Луганській області не призначені в Антрацитівському, Краснодонському, Лутугинському, Перевальському, Попаснянському, Слов'яносербському, Станично-Луганському районах, а також містах Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Брянка, Кіровське, Краснодон, Красний Луч, Первомайськ, Ровеньки, Свердловськ і Стаханов.

У Донецькій області вибори не проводяться в Амвросіївському, Артемівському, Волноваському, Мар'їнському, Новоазовському, Старобешівському, Тельманівському, Шахтарському районах, а також у містах Донецьк, Горлівка, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Сніжне, Торез, Харцизьк, Шахтарськ і Ясинувата.

Виборчі дільниці на місцевих виборах 25 жовтня закриються о 20:00. Після цього екзит-поли традиційно оголосять результати опитувань виборців, які проводяться на виході з дільниць.

Згідно з календарним планом проведення виборів, їх результати повинні бути встановлені до 4 листопада 2015 р. Через три тижні, 15 листопада, пройде другий тур виборів мерів. Другий тур буде проведено тільки в містах з кількістю виборців понад 90 тис., де кандидати в мери не отримають за підсумками сьогоднішнього голосування понад 50% голосів.

Нагадаємо, 5 вересня в Україні стартувала виборча кампанія по місцевим виборам.

Напередодні виборів, в 00:00 24 жовтня в країні настав "день тиші", коли будь-яка агітація заборонена. Сьогодні, в день виборів, також заборонені будь-які акції від імені кандидатів або політичних партій, які беруть участь у виборчому процесі.