ua en ru

Результати виборів у Волинської області

 

25 жовтня в Україні пройшли місцеві вибори. Обирали мерів міст, сільських та селищних голів, депутатів у міські та обласні ради.

Якщо Центральна виборча комісія прийме рішення про визнання місцевих виборів такими, що відбулися, то офіційні результати виборів будуть оприлюднені до 30 жовтня. До тих пір, поки триватиме підрахунок голосів ЦВК, ви зможете відстежувати проміжні результати виборів 2015 по регіонах у нашому розділі на сайті РБК-Україна.

Выборы в Облсовет

Остаточні результати виборів 2015 у Волинській області

Вибори у Волинській області визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 у Волинській області.
Процес приймання та опрацювання виборчих документів обласною територіальною виборчою комісією, згідно з даними ГМ "ОПОРА", проходив у нормальному режимі, якщо не зважати на дрібні порушення і повільний розгляд скарг Луцькою ТВК.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр до Волинської обласної ради, найбільше депутатських мандатів отримали партії "УКРОП" (17), БПП "Солідарність" (13) і ВО "Батьківщина" (12). Партії будуть представлені у раді таким чином.

 

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів 2015 у Волинській області. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного Інститутом державної та регіональної політики у Ковелі, серед партій, які подолали 5% бар'єр у Волинську обласну раду, лідирують БПП "Солідарність" (24%) і "УКРОП" (20%).

Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 24 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 20 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 18 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 10 %
::::::::::::::::::::
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 10 %
::::::::::::::::::::
Радикальна партія Олега Ляшка 7 %
::::::::::::::
Другие 11 %
::::::::::::::::::::::

По данным ЦИК к выборам в областной совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 53
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 65
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 65
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 65
Політична Партія "Опозиційний блок" 10
Радикальна партія Олега Ляшка 56
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 65
Політична партія "Європейська партія України" 29
Партія Зелених України 30
Політична партія "Нова держава" 9
Політична партія "Громадський рух "Народний контроль" 16

Волинська область напередодні виборів

Про особливості перебігу виборчої кампанії в області, нові випадки порушень виборчого законодавства та прогнози спостерігачів щодо дня виборів розповіла координатор виборчих програм ГМ "ОПОРА" у Волинській області Людмила Хомич під час прес-конференції на тему: «Виборча кампанія на Волині: підсумки спостереження, оцінка фактів порушень, прогнози щодо дня виборів».

Найбільш активну агітаційну кампанію в усіх районах області проводили політичні партії ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Українське об'єднання патріотів «УКРОП». Деякі політичні партії проявляли виборчу активність не на всій території області.

«Загалом місцеві політичних організації партій та кандидати застосовували традиційні форми агітації. Найчастіше використовувались такі форми агітації, як розміщення друкованих агітаційних матеріалів на носіях зовнішньої реклами, розповсюдження виборчих листівок, встановлення агітаційних наметів та поширення агітації у ЗМІ, проведення зустрічей з виборцями», - розповіла Людмила Хомич.

За результатами спостереження було зафіксовано близько двохсот фактів порушень закону «Про місцеві вибори» з боку різних суб'єктів виборчого процесу. Більшість із них пов'язані із роботою виборчих комісій.

Зокрема, станом на 23 жовтня було зафіксовано 5 фактів поширення «чорного піару» про кандидатів, 6 фактів розміщення агітаційних матеріалів у заборонених місцях, 10 - поширення агітаційної продукції без вихідних даних, 6 фактів підкупу виборців, 5 - перешкоджання роботі журналістів і спостерігачів, 14 - порушення порядку розміщення друкованої агітаційної продукції, 10 фактів здійснення агітації з порушенням строків, 7 - пошкодження друкованих агітаційних матеріалів, 2 - застосування насильства.

"ОПОРА" уже офіційно повідомляла про сотню фактів порушень з боку територіальних виборчих комісій. Також станом на 23 жовтня уже зафіксовано 12 порушень у роботі дільничних виборчих комісій.

«На сайті ГМ "ОПОРА" діє «Мапа порушень», до якої постійно вносяться нові порушення. На сьогоднішній день ще не усі повідомлення внесені на цю «Мапу». Активними зараз є 42 порушення у Волинській області», - зазначила Людмила Хомич.

Вона також нагадала, що 23 жовтня - останній день, коли кандидати мають право здійснювати передвиборну агітацію. У переддень виборів друкованих агітаційних матеріалів не повинно бути в області. Втім, уже зараз спостерігається ситуація, коли кандидати масово замінюють агітаційні білборди на такі, що можуть розцінюватись як прихована агітація. Саме тому передбачається, що прихована агітація залишиться в області і у так званий «день тиші», і безпосередньо у день голосування.

 

Попередні чергові місцеві вибори, на який виборці голосували за кандидатів до Волинської обласної ради, проходили 31 жовтня 2010 р.

Результати виборів у Волинській області показали, що більшу частину крісел в облраді займуть представники партії ВО "Батьківщина". Так, політсила отримала підтримку 23.36% виборців (110 713 голосів), що дозволило зайняти 16 мандатів. А разом з 10 місцями, набраними по одномандатних округах, "Батьківщина" отримала 26 депутатських мандатів.

Партія регіонів опинилася на другому місці, набравши за підсумками голосування 18,86% (89 392 виборців) і 13 мандатів і 9 по одномандатних округах. У результаті регіонали зайняли в обласній раді 22 місця.

У трійку лідерів також увійшла партія ВО "Свобода", яку підтримали 7,44% виборців (35 286 голосів). Таким чином політична сила отримала 6 депутатських мандатів в облраді.

Крім того, партія "Фронт змін" набрала 4.73% і отримала 3 мандати, а партія "Наша Україна" - 3.72%, що також дозволило їй зайняти 3 місця.