ua en ru

Календар виборів


Перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня 2015 року по всій Україні, буде проводитись передвиборча кампанія. На сайті Центральної виборчої комісії розміщений календарний план організаційних заходів з підготовки та проведення виборів.


Дата

Захід

5 вересня 2015 г.

Початок виборчої кампанії в Україні

5-6 вересня 2015 г.

ЦВК формує склад виборчих комісій

5-16 вересня 2015 г.

Формування одномандатних виборчих округів

21 вересня 2015 г.

Висування кандидатів у депутати по одномандатних виборчих округах

5-24 вересня 2015 г.

Затвердження форми виборчих бюлетенів

24 вересня 2015 г.

Закінчення висування кандидатів у депутати по одномандатних виборчих округах

5 вересня - 1 жовтня 2015 г.

Реєстрація кандидатів у мери міст і глав районних і сільських рад

1-3 жовтня 2015 г.

ЦВК приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до списків партій

1-4 жовтня 2015 г.

Початок передвиборної агітації

5-14 жовтня 2015 г.

Дільнична виборча комісія висилає виборцям іменні запрошення на вибори

23 жовтня 2015 г.

Закінчення передвиборної агітації

25 жовтня 2015 г.

День голосування

25 жовтня - 8 листопада 2015 г.

Публікація списку новообраних депутатів в пресі

Місцеві вибори за новим законом

Цього року місцеві вибори відбудуться за новим законом "Про місцеві вибори", який був прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2015. Так, згідно закону, прохідний бар'єр для політичних партій в обласні та міські ради піднімиться з 3% до 5%. Крім того, вибори мера міста, населення якого перевищує 90 тисяч, будуть проводиться у два тури в тому випадку, якщо жоден з кандидатів не набере 50% + 1 голос.

Реєстрація кандидатів та політичних партій

1 жовтня територіальні виборчі комісії приймають рішення про реєстрацію або ж про відмову в реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, яке до 3 жовтня повинні передати в Центральну виборчу комісію. Варто зазначити, що кандидати мають право розпочати агітаційну кампанію тільки після прийняття рішення про їх реєстрацію. До 5 жовтня кандидати можуть переглянути своє рішення і відмовитися від балотування.

До 7 жовтня територіальна виборча комісія повинна затвердити текст виборчого бюлетеня для голосування.

Формування виборчих округів і дільничних виборчих комісій

Згідно з новим законом "Про місцеві вибори", кандидати від політичних партій будуть боротися за місця в одномандатних округах, однак те, пройшов депутат в раду чи ні, залежатиме від загального результату партії у певному регіоні.

Виборчими комісіями повинні бути встановлені чіткі межі округів: до 16 вересня - в сільські ради, до 17 вересня - в районні та міські, і до 19 вересня - в обласні.

Дільничні виборчі комісії повинні бути сформовані до 9 жовтня,  списки виборців і підготовка іменних запрошень - до 11 жовтня. Складання остаточного списку виборців і доставка запрошень мають відбутися не пізніше 14 жовтня.

Закінчення агітації та день голосування

Передвиборна агітаційна кампанія припиняється за день до виборів, в ніч з 23 на 24 жовтня.

У день голосування, 25 жовтня, виборці зможуть проголосувати з 8 до 20 годин. Для того, щоб підрахувати кількість голосів і встановити результати виборів, комісії дається п'ять днів. Так, до 30 жовтня територіальні комісії повинні опублікувати списки новообраних депутатів і мерів, або ж визнати вибори в окрузі такими, що не відбулися та призначити повторне голосування.

Вибори мерів у великих містах

Якщо на виборах мера міста, населення якого перевищує 90 тисяч, жоден з кандидатів не набрав в результаті 50% + 1 голос, то повинен бути призначений другий тур або на 8 листопада, або на 15 листопада. У такому випадку, остаточні результати виборів мають бути оприлюднені не пізніше 20 листопада.