ENEMO зазначила політизованість складів ТВК на виборах в Україні

Політизованість ТВК призвела до прийняття сумнівних рішень
Політизованість складів територіальних виборчих комісій (ТВК) призвела до низки сумнівних рішень комісій на місцевих виборах 2015 р. Про це під час прес-конференції заявив голова місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) в Україні Златко Вуйович, передає кореспондент РБК-Україна.
"Політизованість складів ТВК з поєднанням недостатнього розуміння нового закону і технічними труднощами призвели до низки сумнівних рішень численних ТІК - реєстрації кандидатів, друку виборчих бюлетенів, підрахунок результатів і т. д. Аналогічні випадки призвели до скасування виборів у Маріуполі та Красноармійську", - зазначив Вуйович.
Також він зазначив, що складність нового закону про місцеві вибори стала однією з причин затримки підрахунку голосів.
"Складність закону, кількість виборців у дільничних виборчих комісіях, недостатність членів ДВК, велика кількість виборчих процесів і голосів, які були підраховані і занесені до таблиці, викликали невелику затримку в підрахунку голосів в значній частині країни", - повідомив Вуйович.
У той же час координатор місії ENEMO в Україні зі спостереження за місцевими виборами в Україні у 2015 році Флорін Поенару заявив, що основні порушення в ході виборчої кампанії стосувалися, зокрема, передчасного початку кампанії і непрямих підкупів виборців.
"Більшість порушень у ході виборчої кампанії були пов'язані з передчасним початком кампанії, непрямим підкупом виборців, розміщенням плакатів в непередбачених для цього місцях, розповсюдження агітаційних матеріалів без належного маркування, негативним або "чорним" PR . Також зафіксовані численні випадки зловживання кандидатами державними або місцевими ресурсами", - зазначив він.
Разом з тим Флорін Поенару заявив, що основне занепокоєння ENEMO стосується, зокрема, фінансування кампанії з різних ресурсів і відсутність прозорості щодо джерел фінансування низки кандидатів і партій.
"Той факт, що новий закон не передбачає яких-небудь коштів для місцевих виборів, фінансування кампанії з різних ресурсів і відсутність прозорості щодо джерел фінансування низки кандидатів і партії є основними пунктами занепокоєння ENEMO і спостерігачів місії", - сказав координатор місії.
Нагадаємо, раніше ОБСЄ заявила про відповідність виборів в Україні демократичним стандартам.