ua en ru

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим Фото: другий тур виборів

У великих містах пройдуть вибори мерів у два тури

Другий тур виборів мерів великих міст в Україні відбудеться 15 листопада 2015 р. Так, згідно з новим законом, він передбачається в тому випадку, якщо ні один з кандидатів не набере за підсумками першого туру 50% +1 голос.Офіційні результати виборів в Україні, які були оприлюднені на сайті Центральної виборчої комісії, показали, що в деяких містах перемога лідируючих кандидатів очевидна, а в деяких другий тур може принести несподівані результати.

Дніпропетровськ

Перші дані, які з'явилися в день виборів відразу після закриття виборчих дільниць, свідчили про те, що на першому місці опинився кандидат від партії "УКРОП" Борис Філатов, за якого віддали свої голоси 41,6% виборців. Його основний конкурент Олександр Вілкул від "Опозиційного блоку" набрав 32% голосів. Таким чином, ці два претенденти найімовірніше змагатимуться у другому турі виборів.

Однак згідно з офіційними результатами, лідером на виборах мера Дніпропетровська є Вілкул, він отримав підтримку 37,94% виборців, в той час як Філатов набрав 35,77%, що закріпило за ним друге місце.

Враховуючи невеликий розрив у кількості набраних голосів, складно спрогнозувати, хто переможе на виборах мера Дніпропетровська.

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим

Фото: Олександр Вілкул та Борис Філатов

Львів

У Львові лідером у боротьбі за крісло мера за результатами екзит-полів став чинний голова міста Андрій Садовий від партії "Самопоміч", який отримав підтримку 48% виборців. На другому місці виявився Руслан Кошулинський, кандидат від партії ВО "Свобода", який набрав 14,1% голосів. У той же час, згідно з даними паралельного підрахунку, які проводить "Самопоміч", їхній лідер Садовий набирає 50,88% голосів, а його головний конкурент Кошулинський - 12,62%.

Садовий за офіційними результатами так і не подолав позначку в 50%, тому у Львові відбудеться другий тур виборів, в яких конкурентом чинного глави міста буде Кошулинський. Однак останній за кількістю голосів виборців значно відстає.

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим

Фото: Андрій Садовий і Руслан Кошулинський

Київ

У столиці явним лідером першого туру виборів глави міста став чинний мер Віталій Кличко, який в цьому році балотувався від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і набрав 40,57%. З невеликою різницею у кількості набраних голосів розташувалися Борислав Береза, Олександр Омельченко, Володимир Бондаренко та Сергій Гусовський.

Результати голосування визначили суперником Кличка у другому турі виборів Борислава Березу, за якого віддали свої голоси 8,84% киян.

Варто нагадати, що за результатами екзит-полів, друге місце займав Сергій Гусовський, а третє - Борислав Береза. У той же час, за даними штабу БПП, друге і третє місце займали Бондаренко і Береза відповідно.

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим

Фото: Віталій Кличко і Борислав Береза

Чернігів

Другий тур виборів мера в Чернігові також може стати дуже цікавим, враховуючи той факт, що у головних претендентів на крісло мера міста не велика різниця у кількості набраних голосів. Так, за результатами першого туру, кандидат від партії "Наш край" Олександр Соколов набрав 33,7% голосів, а Владислав Атрошенко від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" отримав підтримку 23,3% виборців.

Де другий тур виборів обіцяє бути найбільш інтригуючим

Фото: Олександр Соколов та Владислав Атрошенко

Нагадаємо, що другий тур виборів відбудеться у всіх обласних центрах України, крім Харкова, Одеси та Тернополя, а також у кількох великих містах.