ru ua

Результати виборів у Чернігові


15 листопада у Чернігові пройшло голосування у другому турі місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі. 

За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь Олександр Соколов, кандидат від партії "Наш край" і Владислав Атрошенко від Блок Петра Порошенка "Солідарність". Ви можете стежити за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.

Вибори мера


Итоги второго тура выборов мера


Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування в другому турі місцевих виборів 2015. Вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Чернігові.
Так, згідно з даними екзит-полу, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень SOCIS, на виборах мера Чернігова попередньо перемагає Владислав Атрошенко (БПП "Солідарність") з результатом 57,5%. Олександр Соколов ("Наш край") отримав 37,7% голосів виборців.

Фото: Владислав Атрошенко та Олександр Соколов

 

Результати другого туру

Вибори у Чернігові визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати голосування за міського голову у місті Чернігові.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, на виборах мера Чернігова 2015 у другий тур виходять нинішній мер міста, представник партії "Наш край" Олександр Соколов, за якого віддали голоси 33,74% виборців, і кандидат від БПП "Солідарність" Владислав Атрошенко, який відстає від нього на 10% - з результатом 23,34%.

 

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Чернігові. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного компанією "Соціомодус", на виборах мера Чернігова у другий тур попередньо виходять чинний мер міста Олександр Соколов (35,4%) і Владислав Атрошенко від "Солідарності" (21,6%).

Соколов Олександр Володимирович 35.4 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Атрошенко Владислав Анатолійович 21.6 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Миргородський Микола Миколайович 11.5 %
::::::::::::::::::::::::
Зуб Володимир Іванович 10 %
::::::::::::::::::::
Другие 21.5 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Вибори в Міськраду

 

Остаточні результати виборів 2015 у Чернігові

Вибори в Чернігові визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 у місті Чернігові.
Загалом процес підрахунку голосів та встановлення результатів голосування в місті, згідно з даними ГМ "ОПОРА", проходив у штатному режимі. Найбільше затягував процес підрахунку голосів непрофесіоналізм членів дільничних комісій у підготовці протоколів, а також технічні помилки.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр до Чернігівської міської ради, найбільше депутатських мандатів отримали партії "Наш край" (12), БПП "Солідарність" (9) і ВО "Батьківщина" (7). Партії будуть представлені в раді таким чином.

 

Екзит-пол

Станом на 20:00 25 жовтня в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів 2015 у місті Чернігові. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного Аналітичним центром "Соціомодус", серед партій, що подолали 5% бар'єр у Чернігівську міськраду, лідирують БПП "Солідарність" (16,5%) і ВО "Батьківщина" (13,4%).

Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 16.5 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 13.4 %
::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 7.4 %
::::::::::::::
Радикальна партія Олега Ляшка 6.3 %
::::::::::::
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 6.2 %
::::::::::::
Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс) 5.3 %
::::::::::
Другие 44.9 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

За даними ЦВК по виборах до міської ради допущені такі партії та кандидати від партій.

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 32
Аграрна партія України 43
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 43
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 43
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 28
Політична Партія "Опозиційний блок" 43
Радикальна партія Олега Ляшка 40
Політична партия "5.10" 9
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 43
Політична партія "Громадянська позиція" 19
Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс) 24
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна" 34
Політична партія "Наш край" 43
Політична партія "Нова держава" 43
Політична партія "Рідне місто" 10
Політична партія "Республіка" 21

За даними ЦВК по виборах у мери допущені такі кандидати.

Алісєєнко Наталія Сергіївна
Самовисуванець
Андрійченко Ігор Володимирович
Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс)
Аніканов Іван Андрійович
Самовисуванець
Апанасенко Олександр Володимирович
Самовисуванець
Атрошенко Владислав Анатолійович
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність"
Гедрович Андрій Олександрович
Політична партія "Республіка"
Давлеткужин Роман Рашитович
Політична партія "Нова держава"
Живенко Світлана Віталіївна
Політична Партія "Опозиційний блок"
Зуб Володимир Іванович
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч"
Купрієнко Олег Васильович
Самовисуванець
Куценко Сергій Володимирович
Самовисуванець
Лисов Денис Олексійович
Аграрна партія України
Миргородський Микола Миколайович
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
Міщенко Андрій Миколайович
Самовисуванець
Семешко Роман Олексійович
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП"
Соколов Олександр Володимирович
Політична партія "Наш край"

Рейтинг партій в Чернігові

Соціологічні опитування, які проводилися в Чернігові з 13 по 16 жовтня "Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень", які показали електоральні настрої в цьому регіоні напередодні місцевих виборів. Так, згідно з результатами опитувань, найбільше довіряють мешканці міста партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", за неї віддали б свої голоси 38,8% з 1100 респондентів. На другому місці опинилася партія "Наш край", яку підтримали б 16,5% опитаних громадян. Третє місце за результатами соцопитування зайняла партія ВО "Батьківщина", яка набрала 11,7%. Крім того, за партію "Самопоміч" проголосувало б 8,6%, а решта політсил не подолали 5% бар'єр.

Фото: Чернігівський монітор

Рейтинг кандидатів у мери в Чернігові

Результати опитування щодо виборів мера Чернігова показали, що 43,2% опитаних виборців підтримують Владислава Атрошенка. Друге місце дісталося Олександру Соколову, за якого облили свої голоси 26,8% респондентів. Інші кандидати набрали менше 10% голосів.

Фото: Чернігівський монітор

Останні місцеві вибори в Чернігові, які проходили в 2010 р., закінчилися перемогою Партії регіонів. Вона набрала 92 954 голоси "За", що у відсотковому еквіваленті становить 21.62% всіх опитаних городян.

Друге і третє місце в гонці за право займати місце в чернігівській обласній раді отримали ВО "Батьківщина" та Соціалістична партія України відповідно. На думку політологів, такий результат був цілком прогнозованим з урахуванням поточного стану економіки в Україні на той час.

Результати виборів глави міста в 2010 р.

Мером міста був обраний Олександр Соколов, за якого віддали свої голоси 33.8%. Йому вдалося обігнати двох своїх опонентів В'ячеслава Лебідя від партії "Батьківщина" та Олега Обушнырнова від партії "Фронт змін", які набрали 15.2% і 13.5% голосів виборців відповідно. У 2011 р. Соколов вступив у Партію регіонів і перебував там аж до 2014 р. Враховуючи результати виборів Чернігові в 2010 р. він знову подав свою кандидатуру на пост мера 25 вересня 2015 р.

Вибори мера в Чернігові

На майбутніх місцевих виборах в Чернігові очікується суттєва активізація представників волонтерських рухів. Радикальне патріотичний настрій у місті присутній, але досить слабке, про що повідомляють багато політологів.

Якщо раніше опоненти від всіляких політичних партій користувалися технологіями пропаганди, то місцеві вибори 2015 р. у Чернігові пройдуть з використанням нової технології. Місцеві політологи стверджують, що необхідно готуватися до жорстких компроматам сильних партій на адресу суперників. Технологія конфлікту стане провідною протягом ще декількох років. З цієї причини багато політичні діячі намагаються як можна швидше очистити свою репутацію.

Головною особливістю майбутніх виборів є той факт, що головний претендент на посаду мера Чернігова Олександр Соколов часто фігурував у судових процесах. Хоч його вина у справі про фінансові махінації ще не доведена, цей факт заважає Соколову активно займатися передвиборною програмою і вплине на результати місцевих виборів в Чернігові.

Партія "УДАР", активизировавшая свою діяльність у місті, висуває на міст мера Оксану Голубєву. Висуванець від "Демальянсу" Ігор Андрійченко також має непогані шанси отримати цю посаду. На рівні з ним іде Микола Рудьковський - колишній народний депутат і колишній міський голова.