ua en ru

Результати виборів у Миколаєві


15 листопада у Миколаєві пройшов другий тур місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі. 

За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь кандидат від партії "Опозиційний блок" Ігор Дятлов і представник партії "Самопоміч" Олександр Сєнкевич. Ви можете стежити за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.

Выборы мэра


Итоги второго тура выборов мера


Паралельний підрахунок

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування у другому турі місцевих виборів 2015. Вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Миколаєві.
Так, згідно з даними паралельного підрахунку голосів, проведеного штабом кандидата на пост мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, на виборах міського голови Миколаєва попередньо перемагає Олександр Сєнкевич (Об'єднання "Самопоміч") з результатом 56%. Ігор Дятлов (Опозиційний блок) отримав 44% голосів виборців.

Фото: Олександр Сєнкевич та Ігор Дятлов

 

Результати першого туру

Вибори у Миколаєві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати голосування за міського голову у місті Миколаєві.
Головною несподіванкою виборів у Миколаєві стало те, що замість очікуваного виходу в другий тур нинішнього мера міста Юрія Гранатурова, за мерське крісло у другому турі боротиметься Олександр Сєнкевич - до передвиборної кампанії практично нікому не відомий місцевий підприємець.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, на виборах мера Миколаєва 2015 у другий тур виходять: з відривом у 15% - кандидат від партії "Опозиційний блок" Ігор Дятлов, за якого віддали голоси 36,37% виборців, і представник партії "Самопоміч" Олександр Сєнкевич - з результатом 21,05%.

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Миколаєві. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного у мережі Facebook кількома виданнями міста, на виборах мера Миколаєва у другий тур попередньо виходять Олександр Сенкевич (49%) і Юрій Гранатуров (15%).

Сєнкевич Олександр Федорович 49 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Гранатуров Юрій Ісайович 15 %
::::::::::::::::::::::::::::::
Дятлов Ігор Сергійович 12 %
::::::::::::::::::::::::
Вейдер Дарт Володимирович 7 %
::::::::::::::
Клименко Леонід Павлович 7 %
::::::::::::::
Другие 10 %
::::::::::::::::::::

Выборы в Горсовет

 

Остаточні результати виборів 2015 у Миколаєві

Вибори у Миколаєві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 у місті Миколаєві.
Загалом підрахунок голосів і встановлення результатів голосування у місті, згідно з даними ГМ "ОПОРА", відбувалися у штатному режимі.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр у Миколаївську міську раду, найбільше депутатських мандатів отримали партії "Опозиційний блок" (26) і Об'єднання "Самопоміч" (10). Партії будуть представлені у раді таким чином.

По данным ЦИК выборам в городской совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 29
Партія "Відродження" 50
Аграрна партія України 13
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 55
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 55
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 47
Політична Партія "Опозиційний блок" 55
Радикальна партія Олега Ляшка 37
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 32
Політична партія "Громадянська позиція" 16
Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс) 20
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна" 53
Політична партія "Наш край" 55
Політична партія "Нова держава" 49
Політична партія "Блок Дарта Вейдера" 1
Політична партія "Нова політика" 8
Політична партія "Республіка" 6

По данным ЦВК к выборам в мэры допущены следующие кандидаты.

Андрійчук Юрій Леонідович
Самовыдвиженец
Арутюнов Роберт Рафаілович
Самовыдвиженец
Блінцов Олег Русланович
Самовыдвиженец
Вейдер Дарт Володимирович
Політична партія "Блок Дарта Вейдера"
Воронов Віталій Павлович
Партія "Відродження"
Гірчева Надія Володимирівна
Самовыдвиженец
Гладун Михайло Олексійович
Самовыдвиженец
Гончаров Олександр Олександрович
Самовыдвиженец
Гранатуров Юрій Ісайович
Політична партія "Наш край"
Гриценко Олександр Васильович
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
Губський Демид Олександрович
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода"
Деменський Павло Андрійович
Самовыдвиженец
Дятлов Андрій Сергійович
Самовыдвиженец
Дятлов Ігор Сергійович
Політична Партія "Опозиційний блок"
Жело Денис Вікторович
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна"
Клименко Леонід Павлович
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність"
Найда Олег Володимирович
Політична партія "Громадянська позиція"
Под’ячев Станіслав Валерійович
Політична партія "Республіка"
Пучков Сергій Євгенійович
Політична партія "Нова держава"
Сербин Юрій Анатолійович
Політична партія "Народний Рух України"
Сєнкевич Олександр Федорович
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч"

 

Рейтинг партій в Миколаєві

За даними соцопитування, проведеного в Миколаєві на замовлення одного з політичних штабів 21-29 вересня, найбільшу кількість місць у міськраді отримає «Опозиційний блок». За нього збираються проголосувати 16,4% опитаних. На другому місці - Блок Петра Порошенка «Солідарність», за який проголосують 9,2% респондентів. Також, за результатами дослідження, проходить в облраду Об'єднання «Самопоміч» з 8,7% голосів.
У партії "Відродження" (4,6%) і ВО "Батьківщина" (4,1%) теж є шанс подолати прохідний бар'єр. А от партія "УКРОП", Радикальна партія Олега Ляшка і Громадянская позиція отримали менше 3% голосів виборців.

Фото: Ukraine Elections

 

В опитуванні взяли участь 1607 миколаївців, відповівши на запитання "Якби вибори до міськради Миколаєва відбулися найближчої неділі, за яку партію ви б проголосували?" Похибка результатів - близько 3%.

 

Рейтинг кандидатів в мери Миколаєва

Згідно з соціологічним опитуванням, яке проводилося в Миколаєві в період з 5 по 6 жовтня Центром аналітичних досліджень, показав які електоральні настрої в цьому регіоні перед виборами мера міста. Так, згідно з результатами опитування, жителі Миколаєва хочуть бачити головою міста діючого мера Юрія Гранатурова. Його кандидатуру підтримало 18,1% опитаних громадян. За Дятлова віддали б свої голоси 10,8%, за Сенкевича - 7,9%, за Клименко - 4%, за Воронова - 3,2%, за А Дятлова - 2%, за Дарта Вейдера - 1,2%, за Губського - 1%, за Знайду - 0,9%, і за Гриценка - 0,9% респондентів.

Фото: Ukraine Elections

Крім того, за іншого кандидата віддали свої голоси 3,1% опитаних, не будуть брати участі у виборах 22,9%, а вагалися дати відповідь на питання 24%.

Варто також відзначити, що більшість респондентів підтримала кандидатуру Гранатурова в тому випадках, коли потрібно було вибирати між Гранатуров/Дятлов, а також Гранатуров/Сенкевич.

Фото: Ukraine Elections

 

Місцеві вибори в Миколаєві, які проходили в 2010 р., пройшли у відповідності з поточним законодавством та дотриманням всіх правил.

Результати голосування 2010 р.

Список партій, які пройшли до обласної ради, виглядав наступним чином:

• Партія регіонів (65 мандатів 96);

• Комуністична партія України (12 мандатів);

• ВО "Батьківщина" (6 мандатів);

• "Фронт змін" (5 мандатів);

• "Сильна Україна" (2 мандати).

На думку місцевих політологів, таке рішення виборців в цілому було очевидним, однак багато партії з вищезгаданого списку отримали набагато більше голосів, ніж очікувалося. Це пов'язано з технологіями передвиборної програми окремих чиновників і представників партій. 

На виборах до міської ради також лідирували Партія регіонів і КПУ. За ними йшли партії "Третя сила", "Фронт змін", ВО "Батьківщина", "Сильна Україна" та Партія зелених України. Незважаючи на явне лідерство регіоналів, інші партії проявили досить потужні політичні технології агітації місцевого населення, в результаті чого заручилися більшою підтримкою виборців порівняно з попередніми виборами.

Підсумки місцевих виборів в Миколаєві показали, що міським мером став Володимир Чайка, який набрав 38,3% голосів виборців. Його головним опонентом виявився Сергій Ісаков, якому вдалося заручитися підтримкою 34,7% громадян, які брали участь у виборах. На посаді мера Миколаєва Чайка пробув до 2013 р. Він вважається одним з рекордсменів за перебування на цій посаді.

Вибори мера в Миколаєві в 2015

Місцеві вибори 2015 у Миколаєві пройдуть з урахуванням деяких особливостей. Головною з них є той факт, що представники найбільш авторитетних партій зараз об'єднуються в досить потужні політичні сили. Партія "Наш край" є показником цього процесу. Сюди ввійшли відомі народні депутати, які займають посади мерів великих міст України: Миколаєва, Харкова, Маріуполя.

Кандидати на посаду мера Миколаєва та деякі партії не поспішають активно впроваджувати передвиборну програму, тому залишаються невідомими. В результаті цього в місті склалася досить серйозна політична невизначеність. Найбільш рішуче себе веде Опозиційний блок.

Наприклад, про це свідчать дії Віталія Воронова ("Відродження"), який протестує проти нинішнього мера Юрія Гранатурова. На думку городян, така позиція зможе добре просунути його кандидатуру на цей пост і вплинути на результати виборів в Миколаєві. Воронов звертає увагу на безграмотну політику чинної влади і відсутність належного ставлення до потреб суспільства.