15 листопада у Миколаєві пройшов другий тур місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі.
За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь кандидат від партії "Опозиційний блок" Ігор Дятлов і представник партії "Самопоміч" Олександр Сєнкевич. Ви можете стежити за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.
По данным ЦИК выборам в городской совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.
По данным ЦВК к выборам в мэры допущены следующие кандидаты.
Рейтинг партій в Миколаєві
За даними соцопитування, проведеного в Миколаєві на замовлення одного з політичних штабів 21-29 вересня, найбільшу кількість місць у міськраді отримає «Опозиційний блок». За нього збираються проголосувати 16,4% опитаних. На другому місці - Блок Петра Порошенка «Солідарність», за який проголосують 9,2% респондентів. Також, за результатами дослідження, проходить в облраду Об'єднання «Самопоміч» з 8,7% голосів.
У партії "Відродження" (4,6%) і ВО "Батьківщина" (4,1%) теж є шанс подолати прохідний бар'єр. А от партія "УКРОП", Радикальна партія Олега Ляшка і Громадянская позиція отримали менше 3% голосів виборців.

Фото: Ukraine Elections
В опитуванні взяли участь 1607 миколаївців, відповівши на запитання "Якби вибори до міськради Миколаєва відбулися найближчої неділі, за яку партію ви б проголосували?" Похибка результатів - близько 3%.
Рейтинг кандидатів в мери Миколаєва
Згідно з соціологічним опитуванням, яке проводилося в Миколаєві в період з 5 по 6 жовтня Центром аналітичних досліджень, показав які електоральні настрої в цьому регіоні перед виборами мера міста. Так, згідно з результатами опитування, жителі Миколаєва хочуть бачити головою міста діючого мера Юрія Гранатурова. Його кандидатуру підтримало 18,1% опитаних громадян. За Дятлова віддали б свої голоси 10,8%, за Сенкевича - 7,9%, за Клименко - 4%, за Воронова - 3,2%, за А Дятлова - 2%, за Дарта Вейдера - 1,2%, за Губського - 1%, за Знайду - 0,9%, і за Гриценка - 0,9% респондентів.

Фото: Ukraine Elections
Крім того, за іншого кандидата віддали свої голоси 3,1% опитаних, не будуть брати участі у виборах 22,9%, а вагалися дати відповідь на питання 24%.
Варто також відзначити, що більшість респондентів підтримала кандидатуру Гранатурова в тому випадках, коли потрібно було вибирати між Гранатуров/Дятлов, а також Гранатуров/Сенкевич.

Фото: Ukraine Elections
Місцеві вибори в Миколаєві, які проходили в 2010 р., пройшли у відповідності з поточним законодавством та дотриманням всіх правил.
Результати голосування 2010 р.

Список партій, які пройшли до обласної ради, виглядав наступним чином:
• Партія регіонів (65 мандатів 96);
• Комуністична партія України (12 мандатів);
• ВО "Батьківщина" (6 мандатів);
• "Фронт змін" (5 мандатів);
• "Сильна Україна" (2 мандати).
На думку місцевих політологів, таке рішення виборців в цілому було очевидним, однак багато партії з вищезгаданого списку отримали набагато більше голосів, ніж очікувалося. Це пов'язано з технологіями передвиборної програми окремих чиновників і представників партій.
На виборах до міської ради також лідирували Партія регіонів і КПУ. За ними йшли партії "Третя сила", "Фронт змін", ВО "Батьківщина", "Сильна Україна" та Партія зелених України. Незважаючи на явне лідерство регіоналів, інші партії проявили досить потужні політичні технології агітації місцевого населення, в результаті чого заручилися більшою підтримкою виборців порівняно з попередніми виборами.
Підсумки місцевих виборів в Миколаєві показали, що міським мером став Володимир Чайка, який набрав 38,3% голосів виборців. Його головним опонентом виявився Сергій Ісаков, якому вдалося заручитися підтримкою 34,7% громадян, які брали участь у виборах. На посаді мера Миколаєва Чайка пробув до 2013 р. Він вважається одним з рекордсменів за перебування на цій посаді.

Вибори мера в Миколаєві в 2015
Місцеві вибори 2015 у Миколаєві пройдуть з урахуванням деяких особливостей. Головною з них є той факт, що представники найбільш авторитетних партій зараз об'єднуються в досить потужні політичні сили. Партія "Наш край" є показником цього процесу. Сюди ввійшли відомі народні депутати, які займають посади мерів великих міст України: Миколаєва, Харкова, Маріуполя.
Кандидати на посаду мера Миколаєва та деякі партії не поспішають активно впроваджувати передвиборну програму, тому залишаються невідомими. В результаті цього в місті склалася досить серйозна політична невизначеність. Найбільш рішуче себе веде Опозиційний блок.
Наприклад, про це свідчать дії Віталія Воронова ("Відродження"), який протестує проти нинішнього мера Юрія Гранатурова. На думку городян, така позиція зможе добре просунути його кандидатуру на цей пост і вплинути на результати виборів в Миколаєві. Воронов звертає увагу на безграмотну політику чинної влади і відсутність належного ставлення до потреб суспільства.