ua en ru

Результати виборів у Полтаві


15 листопада у Полтаві пройшло голосування у другому туры місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі. 

За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь Олександр Мамай від партії "Совість України" і представник партії "БПП "Солідарність" Андрій Матковський. Ви можете слідкувати за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.

Выборы мэра


Итоги второго тура выборов мера


Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування в другому турі місцевих виборів 2015. Вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Полтаві.
Так, згідно з даними екзит-полу, проведеного штабом кандидата на посаду мера Полтави Олександра Мамая, на виборах міського голови Полтави попередньо перемагає Олександр Мамай (партія "Совість України") з результатом 60%. Андрій Матковський (БПП "Солідарність") отримав 40% голосів виборців.

Фото: Олександр Мамай та Андрій Матковський

 

Результати першого туру 

Вибори в Полтаві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати голосування за міського голову в місті Полтаві.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, у Полтаві у другий тур виходять нинішній мер Полтави, представник партії "Совість України" Олександр Мамай, який отримав 22,98% голосів виборців і з різницею майже 5% кандидат від БПП "Солідарність" Андрій Матковський - з результатом 18,19%.

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Полтаві. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного на замовлення БПП «Солідарність», на виборах мера Полтави у другий тур попередньо виходять Андрій Матковський (19,9%) і Олександр Мамай (19,6%).

Матковський Андрій Всеволодович 19.9 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Мамай Олександр Федорович 19.6 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Другие 60.5 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Выборы в Горсовет

 

Остаточні результати виборів 2015 у Полтаві

Вибори у Полтаві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 в місті Полтаві.
Загалом процес підрахунку голосів та встановлення результатів голосування в місті, згідно з даними ГМ "ОПОРА", проходив у штатному режимі.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр до Полтавської міської ради, найбільше депутатських мандатів отримали партії БПП "Солідарність" (19,05%), "Совість України" (16,67%) і "Рідне місто" (16,67%). Партії будуть представлені у раді таким чином.

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів 2015 у місті Полтаві. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного на замовлення БПП «Солідарність», серед партій, що подолали 5% бар'єр у Полтавську міськраду, лідирують БПП "Солідарність" (15,5%) і ВО "Свобода" (13%).

Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 15.5 %
::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 13 %
::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Совість України" 12.1 %
::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна" 10 %
::::::::::::::::::::
Політична партія "Рідне місто" 9.5 %
::::::::::::::::::::
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 6.5 %
::::::::::::::
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 6.2 %
::::::::::::
Другие 27.2 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

По данным ЦИК выборам в городской совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 22
Партія "Відродження" 43
Аграрна партія України 41
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 43
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 43
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 43
Політична Партія "Опозиційний блок" 32
Радикальна партія Олега Ляшка 33
Політична партия "5.10" 13
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 43
Політична партія "Громадянська позиція" 13
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна" 43
Політична партія "Республіканська платформа" 32
Політична партія "Наш край" 38
Політична партія "Сила людей" 43
Політична партія "Нова держава" 33
Політична партія "Рідне місто" 43
Політична партія "Патріот" 43
Політична партія "Совість України" 43
Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю 4
Політична партія "Республіка" 28

По данным ЦВК к выборам в мэры допущены следующие кандидаты.

Батов Святослав Володимирович
Політична партія "Республіканська платформа"
Бублик Юрій Васильович
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода"
Губенко Анатолій Іванович
Самовыдвиженец
Жиденко Лев Анатолійович
Політична партія "Сила людей"
Ковальчук Василь Григорович
Аграрна партія України
Костюченко Віктор Вікторович
Політична партия "5.10"
Мамай Олександр Федорович
Політична партія "Совість України"
Маслак Віра Миколаївна
Самовыдвиженец
Матковський Андрій Всеволодович
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність"
Окіпнюк Ігор Михайлович
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч"
Особік Ірина Станіславівна
Самовыдвиженец
Русін Олександр Миколайович
Політична партія "Патріот"
Сікалов Геннадій Анатолійович
Самовыдвиженец
Слизько Олег Сергійович
Політична партія "Республіка"
Тесленко Валерій Валерійович
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
Удовіченко Олександр Васильович
Політична партія "Рідне місто"
Черкас Оксана Григорівна
Партія "Відродження"
Шамота Олександр Сергійович
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна"

 

У Полтаві зіпсовано 237 тис. бюлетенів

Спостерігачі громадянської мережі "ОПОРА" 22 жовтня зафіксували на стенді офіційних матеріалів Полтавської виборчої комісії зразок виборчого бюлетеня з надрукованою помилкою, повідомляє Kolo.poltava.
Замість "Полтавської міської організації політичної партії "Совість України" у бюлетені надруковано "Полтавська обласна організація партії".
Зі слів Дар'ї Черкашиної, прес-секретаря мережі "ОПОРА" у Полтавській області, в комісії вже знають про помилку і роблять усе можливе, щоб встигнути передрукувати бюлетені до дня голосування. "ОПОРА" також зв'язалася з секретарем міської виборчої комісії Людмилою Беберіной, щоб уточнити кількість вилучених бюлетенів і отримати коментар з приводу нових. Але секретар відмовилася надавати будь-яку інформацію. Спочатку вона запевняла, що зараз у не має можливості спілкуватися,а після п'ятихвилинної суперечки хтось, хто перебував поряд з Беберіною, порадив їй не надавати коментар по телефону. Цим і завершила розмову секретар міської виборчої комісії.
Згідно з даними держреєстру виборців, полтавською міською виборчою комісією було передано в три районні ТВК (Ленінську, Київську та Жовтневу) - 237003 виборчих бюлетені.

Фото:Kolo.poltava

Рейтинг партий в Полтаве

Социологические опросы, которые проводились в Полтаве с 24 сентября по 11 октября Институтом исследований регионального развития Украины, показали каковы электоральные настроения в этом регионе накануне местных выборов. Так, согласно результатам опросов, больше всего полтавчане доверяют партии "Блок Петра Порошенко "Солидарность", за нее отдали бы свои голоса 14,8% из 800 респондентов. На втором месте оказалась партия ВО "Свобода", которую поддержали бы 10% опрошенных граждан. За партию "Совесть Украины" проголосовало бы 9,8%, за ВО "Батькивщина" - 6%, за "Самопомич" - 5,8%, за "УКРОП" - 5,1%, и за партию "Родной край" - 4,9% респондентов. Кроме того, планируют проголосовать за другого кандидата 13,6%, а ответить на вопрос затруднились 30%.

Фото: Ukraine Elections

Рейтинг кандидатов в мэры в Полтаве

Результаты опроса касательно выборов мэра Полтавы показали, что 19% опрошенных избирателей поддерживают Андрея Матковского. Второе место закрепилось за Александром Мамаем, ему отдали предпочтение 15,6%.

Фото: Ukraine Elections

Результаты местных выборов в Полтаве в 2010 году (когда проводились предыдущие выборы власти на местах) выглядели следующим образом: мэром города был избран кандидат от партии "Совесть Украины" Александр Мамай, получивший большую поддержку избирателей, чем пятеро его конкурентов. Мало того - за него было отдано более половины всех голосов - 61,64%.

 

Результати місцевих виборів-2010 в Полтаві

Пічем, на попередніх виборах в 2006 році цей бізнесмен і громадський діяч теж був у списках претендентів на пост глави міста, але в ході передвиборної гонки зняв свою кандидатуру на користь Віктора Животенка.

На другому місці зі значним відривом опинився представник Партії регіонів екс-мер Полтави Андрій Матковський, одержав трохи більше 14% голосів. Завершував трійку лідерів Валерій Асадчев, висунутий Українською народною партією, і набрав 9,56%. Решта кандидатів не подолали 3-відсоткового рубежу при остаточному підрахунку голосів.

Місцеві вибори-2010 показали таку розстановку сил у міській раді Полтави: зі значним відривом лідирувала партія "Совість України", що набрала 38, 7 тис. (74%) і що отримала в результаті 37 місць із 100 у раді. Причому, більшість кандидатів від цієї політичної сили минув по одномандатних округах.
Другий йшла "Партія регіонів", що набрала 14,61% голосів виборців. Замкнуло трійку лідерів Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" з 10,77%. Результати виборів у Полтаві показали, що також 3-відсотковий бар'єр подолали "Фронт Змін" і Компартія України, представлені чотирма і двома депутатами відповідно.

Підсумки місцевих виборів у Полтаві продемонстрували досить низьку явку на виборчі дільниці - трохи більше 46%.

Вибори мера в Полтаві

На чергових місцевих виборах 2015 Полтава буде вибирати мера з майже 20 кандидатів. Варто відзначити, що реальні шанси на перемогу є тільки у п'яти з них. У першу чергу - це чинний глава міста Олександр Мамай, значно подрастерял популярність через скандали, які супроводжують його особистість, і нашумілого переходу в "Партію регіонів".

Також в передвиборній гонці бере участь екс-мер Андрій Матковський, підприємець і творець громадської платформи "Нова Полтава" Лев Жиденко, народний депутат-свободівець Юрій Бублик та Олександр Удовченко. Серед чиновників, що йдуть у місцеву владу, називають секретаря Полтавської міськради Олену Деркач і голови організації "Відродження Полтавщини" Сергія Чередниченко.
Вже зараз зрозуміло, що завдяки "змагань" таких метрів і безлічі технічних кандидатів передвиборна гонка обіцяє бути напруженою, а підсумки місцевих виборів у Полтаві можуть піднести чимало сюрпризів.