15 листопада у Полтаві пройшло голосування у другому туры місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі.
За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь Олександр Мамай від партії "Совість України" і представник партії "БПП "Солідарність" Андрій Матковський. Ви можете слідкувати за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.
Выборы мэра
Итоги второго тура выборов мера
Екзит-пол
Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування в другому турі місцевих виборів 2015. Вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Полтаві.
Так, згідно з даними екзит-полу, проведеного штабом кандидата на посаду мера Полтави Олександра Мамая, на виборах міського голови Полтави попередньо перемагає Олександр Мамай (партія "Совість України") з результатом 60%. Андрій Матковський (БПП "Солідарність") отримав 40% голосів виборців.
Фото: Олександр Мамай та Андрій Матковський
Результати першого туру
Вибори в Полтаві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати голосування за міського голову в місті Полтаві.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, у Полтаві у другий тур виходять нинішній мер Полтави, представник партії "Совість України" Олександр Мамай, який отримав 22,98% голосів виборців і з різницею майже 5% кандидат від БПП "Солідарність" Андрій Матковський - з результатом 18,19%.
Екзит-пол
Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Полтаві. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного на замовлення БПП «Солідарність», на виборах мера Полтави у другий тур попередньо виходять Андрій Матковський (19,9%) і Олександр Мамай (19,6%).
Матковський Андрій Всеволодович |
19.9 % |
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: |
Мамай Олександр Федорович |
19.6 % |
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: |
Другие |
60.5 % |
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: |
Выборы в Горсовет
Остаточні результати виборів 2015 у Полтаві
Вибори у Полтаві визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 в місті Полтаві.
Загалом процес підрахунку голосів та встановлення результатів голосування в місті, згідно з даними ГМ "ОПОРА", проходив у штатному режимі.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр до Полтавської міської ради, найбільше депутатських мандатів отримали партії БПП "Солідарність" (19,05%), "Совість України" (16,67%) і "Рідне місто" (16,67%). Партії будуть представлені у раді таким чином.
Екзит-пол
Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів 2015 у місті Полтаві. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного на замовлення БПП «Солідарність», серед партій, що подолали 5% бар'єр у Полтавську міськраду, лідирують БПП "Солідарність" (15,5%) і ВО "Свобода" (13%).
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" |
15.5 % |
:::::::::::::::::::::::::::::::: |
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" |
13 % |
:::::::::::::::::::::::::: |
Політична партія "Совість України" |
12.1 % |
:::::::::::::::::::::::: |
Політична партія "Партія простих людей Сергія Капліна" |
10 % |
:::::::::::::::::::: |
Політична партія "Рідне місто" |
9.5 % |
:::::::::::::::::::: |
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" |
6.5 % |
:::::::::::::: |
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" |
6.2 % |
:::::::::::: |
Другие |
27.2 % |
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: |
По данным ЦИК выборам в городской совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.
По данным ЦВК к выборам в мэры допущены следующие кандидаты.
У Полтаві зіпсовано 237 тис. бюлетенів
Спостерігачі громадянської мережі "ОПОРА" 22 жовтня зафіксували на стенді офіційних матеріалів Полтавської виборчої комісії зразок виборчого бюлетеня з надрукованою помилкою, повідомляє Kolo.poltava.
Замість "Полтавської міської організації політичної партії "Совість України" у бюлетені надруковано "Полтавська обласна організація партії".
Зі слів Дар'ї Черкашиної, прес-секретаря мережі "ОПОРА" у Полтавській області, в комісії вже знають про помилку і роблять усе можливе, щоб встигнути передрукувати бюлетені до дня голосування. "ОПОРА" також зв'язалася з секретарем міської виборчої комісії Людмилою Беберіной, щоб уточнити кількість вилучених бюлетенів і отримати коментар з приводу нових. Але секретар відмовилася надавати будь-яку інформацію. Спочатку вона запевняла, що зараз у не має можливості спілкуватися,а після п'ятихвилинної суперечки хтось, хто перебував поряд з Беберіною, порадив їй не надавати коментар по телефону. Цим і завершила розмову секретар міської виборчої комісії.
Згідно з даними держреєстру виборців, полтавською міською виборчою комісією було передано в три районні ТВК (Ленінську, Київську та Жовтневу) - 237003 виборчих бюлетені.
Фото:Kolo.poltava
Рейтинг партий в Полтаве
Социологические опросы, которые проводились в Полтаве с 24 сентября по 11 октября Институтом исследований регионального развития Украины, показали каковы электоральные настроения в этом регионе накануне местных выборов. Так, согласно результатам опросов, больше всего полтавчане доверяют партии "Блок Петра Порошенко "Солидарность", за нее отдали бы свои голоса 14,8% из 800 респондентов. На втором месте оказалась партия ВО "Свобода", которую поддержали бы 10% опрошенных граждан. За партию "Совесть Украины" проголосовало бы 9,8%, за ВО "Батькивщина" - 6%, за "Самопомич" - 5,8%, за "УКРОП" - 5,1%, и за партию "Родной край" - 4,9% респондентов. Кроме того, планируют проголосовать за другого кандидата 13,6%, а ответить на вопрос затруднились 30%.
Фото: Ukraine Elections
Рейтинг кандидатов в мэры в Полтаве
Результаты опроса касательно выборов мэра Полтавы показали, что 19% опрошенных избирателей поддерживают Андрея Матковского. Второе место закрепилось за Александром Мамаем, ему отдали предпочтение 15,6%.
Фото: Ukraine Elections
Результаты местных выборов в Полтаве в 2010 году (когда проводились предыдущие выборы власти на местах) выглядели следующим образом: мэром города был избран кандидат от партии "Совесть Украины" Александр Мамай, получивший большую поддержку избирателей, чем пятеро его конкурентов. Мало того - за него было отдано более половины всех голосов - 61,64%.
Результати місцевих виборів-2010 в Полтаві
Пічем, на попередніх виборах в 2006 році цей бізнесмен і громадський діяч теж був у списках претендентів на пост глави міста, але в ході передвиборної гонки зняв свою кандидатуру на користь Віктора Животенка.
На другому місці зі значним відривом опинився представник Партії регіонів екс-мер Полтави Андрій Матковський, одержав трохи більше 14% голосів. Завершував трійку лідерів Валерій Асадчев, висунутий Українською народною партією, і набрав 9,56%. Решта кандидатів не подолали 3-відсоткового рубежу при остаточному підрахунку голосів.
Місцеві вибори-2010 показали таку розстановку сил у міській раді Полтави: зі значним відривом лідирувала партія "Совість України", що набрала 38, 7 тис. (74%) і що отримала в результаті 37 місць із 100 у раді. Причому, більшість кандидатів від цієї політичної сили минув по одномандатних округах.
Другий йшла "Партія регіонів", що набрала 14,61% голосів виборців. Замкнуло трійку лідерів Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" з 10,77%. Результати виборів у Полтаві показали, що також 3-відсотковий бар'єр подолали "Фронт Змін" і Компартія України, представлені чотирма і двома депутатами відповідно.
Підсумки місцевих виборів у Полтаві продемонстрували досить низьку явку на виборчі дільниці - трохи більше 46%.
Вибори мера в Полтаві
На чергових місцевих виборах 2015 Полтава буде вибирати мера з майже 20 кандидатів. Варто відзначити, що реальні шанси на перемогу є тільки у п'яти з них. У першу чергу - це чинний глава міста Олександр Мамай, значно подрастерял популярність через скандали, які супроводжують його особистість, і нашумілого переходу в "Партію регіонів".
Також в передвиборній гонці бере участь екс-мер Андрій Матковський, підприємець і творець громадської платформи "Нова Полтава" Лев Жиденко, народний депутат-свободівець Юрій Бублик та Олександр Удовченко. Серед чиновників, що йдуть у місцеву владу, називають секретаря Полтавської міськради Олену Деркач і голови організації "Відродження Полтавщини" Сергія Чередниченко.
Вже зараз зрозуміло, що завдяки "змагань" таких метрів і безлічі технічних кандидатів передвиборна гонка обіцяє бути напруженою, а підсумки місцевих виборів у Полтаві можуть піднести чимало сюрпризів.