25 жовтня в Україні пройшли місцеві вибори. Обирали мерів міст, сільських та селищних голів, депутатів у міські та обласні ради.
Якщо Центральна виборча комісія прийме рішення про визнання місцевих виборів такими, що відбулися, то офіційні результати виборів будуть оприлюднені до 30 жовтня. До тих пір, поки триватиме підрахунок голосів ЦВК, ви зможете відстежувати проміжні результати виборів 2015 по регіонах у нашому розділі на сайті РБК-Україна.
По данным ЦИК к выборам в областной совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.
Тернопільщина напередодні виборів
Представники громадянської мережі "ОПОРА" за три дні до дня місцевих виборів-2015 провели прес-конференцію у Тернополі, на якій представили результати своєї роботи, тези якої викладені на сайті громадської мережі "ОПОРА".
Координатор виборчих програм "ОПОРИ" в Тернопільській області Ігор Процик насамперед зупинився на найпоширенішому порушенні під час цьогорічної виборчої кампанії - недотримання норм закону щодо ведення передвиборчої агітації суб'єктами виборчого процесу. Сюди відноситься розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначення вихідних даних та їх розміщення у недозволенних місцях. Окремо, було сказано про агітаційний плакат кандидата від «БПП» Ігоря Вонса, на якому було зображено емблему Національної поліції, що суперечить ЗУ «Про національну поліцію», а також про розміщення агітації інших учасників перегонів у громадському транспорті та на будівлях державної власності.
Щодо пошкодження агітаційних матеріалів, то спостерігачами було зафіксовано такі випадки: у селищі Підволочиськ (білборд кандидата в депутати Анатолія Сівчука та вивіска місцевого осередку «РПОЛ») та у місті Тернополі (сітілайт кандидата в мери В. Бліхара та плакат кандидата до міської ради Степана Сіткара).
Координатор також розповів присутнім про випадки які мають, на думку спостерігачів "ОПОРИ", ознаки непрямого підкупу виборців. Сюди можна віднести будівництво «зупинки-бібліотеки» кандидатом в депутати Тернопільської міської ради від БПП "Солідарність" Віталієм Мариновським, а також будівництво дитячих майданчиків кандидатом від партії «Громадський рух «Народний контроль» та подарунок книжок для Залісецької шкільної бібліотеки (Збаразький район, Тернопільської області) також кандидатом від «ГР «Народний контроль».
Щодо діяльності ТВК, то доповідач згадав про випадок коли Тернопільська міська ТВК 17 жовтня, в останній день реєстрації офіційних спостерігачів не працювала до 24.00, хоча в останній день (30 вересня), коли відбувалась реєстрація кандидатів в депутати до місцевих рад та на посаду міських голів, цей же виборчком приймав документи до опівночі.
Предыдущие местные выборы, на который избиратели голосовали за кандидатов в Тернопольский областной совет, были внеочередными и проходили 15 марта 2009 г.
Выборы были назначены Верховной Радой Украины по представлению председателя Тернопольской областной государственной администрации. Главные претензии главы ОГА Юрия Чижмаря, заключались в неэффективности предыдущего состава областного совета. Однако в течение всего времени проведения избирательной кампании имели место попытки отмены выборов. Так, в Верховной Раде Украины, в основном голосами депутатов из фракций Партии Регионов и Блока Юлии Тимошенко, было проголосовано и поддержано постановление, что отменяла эти выборы. Однако после ряда судебных процессов выборы были признаны законными.
По результатам выборов ВО "Свобода" набрала 154 325 голосов, партия "Единый центр" - 63 207, а Партия регионов оказалась на третьем месте, набрал 43 616 голосов. Также в выборах участвовали Блок Юлии Тимошенко, за который отдали свои голоса 36 067 избирателей, Украинская народная партия, которая получила 35 544 голосов, Народный Союз "Наша Украина", которая набрала 24 599 голосов, и Блок Литвина, за который проголосовало 16 026 избирателей. Таким образом, "Свобода" получила в облсовете 50 мандатов из 120 имеющихся, "Единый центр" - 20, Партия регионов - 14, Блок Юлии Тимошенко - 12, Украинская народная партия - 11, Народный Союз "Наша Украина" - 8 и Блок Литвина - 5 мандатов.