ua en ru

Результати виборів у Запоріжжі


15 листопада у Запоріжжі пройшло голосування у другому турі місцевих виборів 2015. Виборці обирали між двома кандидатами на крісло міського голови, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі. 

За підсумками голосування 25 жовтня, оприлюдненим на сайті Центральної виборчої комісії, у другому турі беруть участь самовисуванець Володимир Буряк і Микола Фролов, який представляє "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Ви можете стежити за результатами другого туру виборів мера 2015 в нашому розділі на сайті РБК-Україна.

Выборы мэра


Итоги второго тура выборов мера


Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування у другому турі місцевих виборів 2015. Наразі вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Запоріжжі. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Телевізійної служби новин (телеканал «1+1»), на виборах мера Запоріжжя перемагає самовисуванець Володимир Буряк з результатом 55,9%. Микола Фролов (БПП "Солідарність") отримав 44,1% голосів виборців.

Фото: ТСН

 

Результати другого туру

Вибори у Запоріжжі визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати голосування за міського голову в місті Запоріжжі.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, на виборах мера Запоріжжя 2015 у другий тур виходять самовисуванець, головний інженер меткомбінату "Запоріжсталь" Володимир Буряк, за якого віддали голоси 31,84% виборців і кандидат від БПП "Солідарність" Микола Фролов - з результатом 12,96%.

 

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів мера 2015 у місті Запоріжжі. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного Інститутом Горшеніна, на виборах мера Запоріжжя у другий тур попередньо виходять Володимир Буряк (30,6%) і Микола Фролов (14,6%).

Буряк Володимир Вікторович 30.6 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Фролов Микола Олександрович 14.6 %
::::::::::::::::::::::::::::::
Гришин Ярослав Володимирович 13.2 %
::::::::::::::::::::::::::
Кальцев Сергій Федорович 8.7 %
::::::::::::::::::
Сін Олександр Ченсанович 7.6 %
::::::::::::::::
Другие 25.3 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Выборы в Горсовет

 

Остаточні результати виборів 2015 у Запоріжжі

Вибори у Запоріжжі визнані такими, що відбулися. На сайті Центральної виборчої комісії оприлюднені результати виборів 2015 у місті Запоріжжі.
Загалом процес підрахунку голосів та встановлення результатів голосування в місті, згідно з даними ГМ "ОПОРА", проходив у штатному режимі.
За підсумками опрацювання 100% протоколів дільничних виборчих комісій, серед партій, що подолали 5% бар'єр до Запорізької міської ради, найбільшу кількість депутатських мандатів отримали партії "Опозиційний блок" (31,25%), "Нова політика" (14,06%) і "УКРОП" (14,06%). Партії будуть представлені у раді таким чином.

 

Екзит-пол

Станом на 20:00 в Україні завершилося голосування на місцевих виборах 2015. Завдяки екзит-полам - опитуванням виборців при виході з дільниць - вже є перші неофіційні результати виборів 2015 у місті Запоріжжі. Так, згідно з результатами екзит-полу, проведеного Інститутом Горшеніна, серед партій, що подолали 5% бар'єр у Запорізьку міськраду, лідирують "Опозиційний блок" (26,8%) і "УКРОП" (12%).

Політична Партія "Опозиційний блок" 26.8 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 12 %
::::::::::::::::::::::::
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 11.1 %
::::::::::::::::::::::
Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 9.1 %
::::::::::::::::::
Політична партія "Нова політика" 8.8 %
::::::::::::::::::
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 7 %
::::::::::::::
Політична партія "Наш край" 6.8 %
::::::::::::::
Другие 18.4 %
::::::::::::::::::::::::::::::::::::

По данным ЦИК выборам в городской совет допущены следующие партии и кандидаты от партий.

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" 26
Партія "Відродження" 65
Партія "Справедливість" 65
Партія Пенсіонерів України 65
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" 65
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 65
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 26
Політична Партія "Опозиційний блок" 65
Радикальна партія Олега Ляшка 65
Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна" 65
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" 65
Політична партія "Громадянська позиція" 29
Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс) 10
Політична партія "Народний Рух України" 39
Ліберальна партія України 17
Політична партія "Наш край" 65
Політична партія "Сила людей" 42
Політична партія "Громадський рух "Народний контроль" 20
Політична партія "Спільна дія" 27
Політична партія "Блок Дарта Вейдера" 1
Політична партія "Нова політика" 65
Політична партія "Офіцерський корпус" 65
Політична партія "Сила громад" 63

По данным ЦВК к выборам в мэры допущены следующие кандидаты.

Андрюшечкін Дмитро Володимирович
Самовыдвиженец
Буряк Володимир Вікторович
Самовыдвиженец
Василенко Богдан Юрійович
Самовыдвиженец
Горбачов Максим Олександрович
Самовыдвиженец
Гришин Ярослав Володимирович
Політична партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП"
Дерій Михайло Петрович
Самовыдвиженец
Жлуденко Тетяна Анатоліївна
Самовыдвиженец
Завгородня Наталія Григорівна
Партія "Справедливість"
Зінченко Микола Вадимович
Самовыдвиженец
Зотов Валерій Михайлович
Самовыдвиженец
Кальцев Сергій Федорович
Політична партія "Наш край"
Канівець Сергій Вікторович
Політична партія "Патріот"
Кияниця Володимир Васильович
Політична партія "Офіцерський корпус"
Книш Тімур Станіславович
Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода"
Мендрух Артем Петрович
Самовыдвиженец
Пенчук Інна Леонідівна
Політична партія "Сила людей"
Пишняк Ігор Володимирович
Самовыдвиженец
Пожидаєв Ігор Володимирович
Самовыдвиженец
Поп’юк Богдан Степанович
Самовыдвиженец
Самоходський Володимир Миколайович
Самовыдвиженец
Сін Олександр Ченсанович
Самовыдвиженец
Слюсар Микита Юрійович
Самовыдвиженец
Старух Олександр Васильович
Політична партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
Стефаненко Петро Михайлович
Самовыдвиженец
Фролов Микола Олександрович
Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність"
Шаповал Олександр Андрійович
Самовыдвиженец

Рейтинг партій в Запоріжжі

Згідно з дослідженням, проведеним 17-18 жовтня 2015 року в місті Запоріжжі громадською організацією «Професійна соціологічна ліга Запорізької області», з-поміж восьми партій, які проходять в міськраду, зі значним відривом лідирує партія "Опозиціний блок". За неї готові проголосувати 24,6% виборців. На другому місці - БПП "Солідарність" з 13,6%. Партія "Наш край" отримала 10,7% голосів, "Нова політика" - 7,4%, ВО "Батьківщина" - 7,1%, партія "УКРОП" - 6,8%, Об'єднання "Самопоміч" - 5,4%, партія "Відродження" - 5,1%. Дещо не дотягує до прохідного бар'єру Радикальна партія Олега Ляшка з 4,2%. Решта партій, заявлені в опитуванні, набрали менше 2% голосів потенційних виборців. 2,3% респондентів проголосували б за іншу партію, а 8,7% не змогли відповісти.

Фото: IPnews

Під час дослідження методом особистого формалізованого інтерв'ю було опитано 1000 осіб в місті Запоріжжі. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Соціологічні опитування, які проводилися в Запоріжжі з 24 вересня по 11 жовтня Інститутом досліджень регіонального розвитку України, які показали електоральні настрої в цьому регіоні напередодні місцевих виборів. Так, згідно з результатами опитувань, найбільше довіряють мешканці міста Опозиційному блоку, за нього віддали б свої голоси 21% з 800 респондентів. На другому місці опинилася партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність", яку підтримали б 15,9% опитаних громадян. За партію "УКРОП" проголосувало б 14,1%, за партію "Наш край" - 6,3%, за ВО "Батьківщина" - 6,1%, а за партію "Самопоміч" - 5,8% респондентів. Крім того, планують проголосувати за іншого кандидата 7,3%, а відповісти на питання важко 23,5%.

Фото: Ukraine Elections


Рейтинг кандидатів у мери в Запоріжжі

Згідно з дослідженням, проведеним 17-18 жовтня 2015 в місті Запоріжжі громадською організацією «Професійна соціологічна ліга Запорізької області», з-поміж кандидатів у мери міста зі значним відривом лідирує головний інженер Запоріжсталі Володимир Буряк. За нього готові проголосувати 24,2% виборців. На другому місці - ректор Запорізького національного університету Микола Фролов з 18,4%. Сергій Кальцев отримав 8,5% голосів, у Олександра Сіна - 7,8%, дещо відстає від нього Ярослав Гришин - 7,5%. За Олександра Старуха готові проголосувати 5,5% респондентів. Решта кандидатів, заявлених в опитуванні, набрали менше 5% голосів потенційних виборців. 2,9% респондентів проголосували б за іншого кандидата, а 13,4% не змогли відповісти.

Фото: IPnews

Під час дослідження методом особистого формалізованого інтерв'ю було опитано 1000 осіб в місті Запоріжжі. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Результати опитування щодо виборів мера Запоріжжя показали, що 23,2% опитаних виборців підтримують Володимира Буряка. Друге місце закріпилося за Ярославом Гришиним, йому віддали перевагу 15,3% респондентів.

Фото: Ukraine Elections

На виборах 2010 р. на крісло мера Запоріжжя претендувало 20 кандидатів.

Результати виборів у 2010 р.

Набравши 38,28% голосів, переміг кандидат від ВО "Батьківщина" Олександр Сін. На другому місці опинився представник Партії регіонів Володимир Кальцев з 31,9 % "За". Замикав трійку лідерів комуніст Олексій Бабурін, який набрав 12,13 % голосів.

Результати місцевих виборів у Запоріжжі в обласній та міській раді дивним чином збіглися. Перші чотири позиції в них зайняли одні і ті ж політичні сили: перемогла Партія регіонів з показником 74% в облраді і майже 68% у міськраді. З великим відривом на другому місці опинилася представники ВО "Батьківщина" з 9% і 14% відповідно. Третє місце прогнозовано посіли кандидати від Комуністичної партії України, набравши по 8% у кожній раді. Далі йшла політична партія "Сильна Україна", отримала по 6% і 3% в кожному органі місцевого самоврядування. Також міськрада прохідний бар'єр у 3 % подолали "Фронт змін" (2 представника) та "Рідне місто" (3 депутатських мандата). А в обласній раді "розбавили" його складу Народна партія (2 представника) та Соціалістична партія України - 1 депутат.

В черговий раз результати виборів у Запоріжжі дали тривожний сигнал: активний електорат втрачає інтерес до подій і не довіряє виборної системи. Свідченням цього є доволі низька явка виборців - 37, 8% що мають право голосу.

Вибори мера в Запоріжжі

Чергові місцеві вибори в Запоріжжі, як і по всій Україні, повинні відбутися 25 жовтня 2015 року. На думку політологів, в даному регіоні вибори можна назвати "змаганням сірості".

Що стосується майбутньої розстановки політичних сил у місцевих органах самоврядування, то на даному етапі спостерігаються чіткі тенденції:

• відчутне зниження рівня симпатій електорату по відношенню до коаліційних партій (найбільш знизився рейтинг "Народного фронту", спостерігаються втрати в Блоці Петра Порошенка "Солідарність");

• зростання чисельності прихильників Опозиційного блоку;

• КПУ, незважаючи на прийнятий закон про декомунизации і заборона йти на вибори, зберігає свої позиції серед певних груп виборців;

• радикально налаштовані "Свобода" і Правий сектор теж практично не змінили кількісного складу своїх прихильників.

Всі розуміють, що регіон потребує нової політичної сили, але на даний момент мова про неї не йде. За даними місцевих соцопитувань, якби вибори проходили зараз, то в міськраді були б представлені такі політичні сили: Опозиційний блок, Блок "Солідарність", "Батьківщина", "Самопоміч", Радикальна партія і, можливо, "Свобода".

Місцеві вибори 2015 р. у Запоріжжі будуть визначати не тільки склад обласної та міської рад. Мешканці повинні будуть обирати главу міста. Запорожці розуміють, що, незважаючи на загальну кількість кандидатів, основна боротьба розгортається між трьома-чотирма кандидатами. Це Олександр Сін - чинний глава міста (у нього є избирательская підтримка, але також високий рівень антипатії), Володимир Буряк - головний інженер містоутворюючого підприємства "Запоріжсталь", який має підтримку Ріната Ахметова, Микола Фролов - депутат, ректор Запорізького національного університету, представник Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Навряд чи складуть їм сильну конкуренцію, але віднімуть деяку частину голосів Ірина Лех, яка очолює місцевий осередок Радикальної партії, в минулому начальник обласної ДАІ Ігор Пожидаєв і фаворити минулих виборів - Володимир Кальцев і Олексій Бабурін.

Результати виборів у Запоріжжі, як і в інших регіонах України, можуть стати непередбачуваними, але для цього потрібно поява "темної конячки" - нового гравця на політичній арені.