ua en ru

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Другий тур виборів: українці обирають мерів Фото: у багатьох містах, де проходить другий тур виборів, інтрига зберігається до останнього

Сьогодні, 15 листопада, в тих містах України, де жоден з кандидатів у мери не набрав більше 50% голосів, проходить другий тур виборів міських голів. У ньому беруть участь два кандидати, які отримали найбільшу підтримку виборців у першому турі. Згідно з новим законом "Про місцеві вибори", другий тур виборів мерів може бути призначений лише в тих містах, де кількість виборців становить більше 90 тис. чоловік. Попередні результати виборів мерів стануть відомі після 20:00, коли закриються виборчі дільниці. РБК-Україна стежить за ходом голосування у всіх великих містах країни.

22:12 Віталій Кличко під час брифінгу повідомив про те, що його суперник Борислав Береза збирається оскаржувати результати другого туру виборів мера Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

"Для мене це не зрозуміло. Можна оскаржувати речі, коли розрив 1-2-3 відсотка, коли розрив у першому турі був більш ніж в чотири рази, у другому турі - вдвічі, заперечувати немає сенсу", - додав він.

22:08 Согласно данным экзит-полла, который проводился Центром социального мониторинга по заказу Комитета избирателей Украины, во автором туре выборов мэра Киева побеждает Виталий Кличко с результатом 71,8%. Борислав Береза занимает второе место, набравший 28,2% голосов избирателей.

Отмечается, что в ходе исследования было опрошено 9582 избирателя (каждый 5-ый избиратель, выходящий с участка) на 120 избирательных участках.

РЕЗУЛЬТАТИ ЕКЗИТ-ПОЛУ ПО КИЄВУВіталій Кличко - 71,8%Борислав Береза - 28,2%Явка виборців - 28%.Екзит-пол проводив...

Posted by КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ on 15 ноября 2015 г.

21:58 Олександр Сенкевич в ході брифінгу повідомив, що за підсумками паралельного підрахунку результатів на перших десяти дільничних виборчих комісій він перемагає на дев'яти ділянках з відривом у 900 голосів від Ігоря Дятлова, передає видання "Злочинності.НЕМАЄ".

У той же час, нардеп від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін на брифінгу в Києві повідомив, що за їх екзит-полами Ігор Дятлов перемагає на виборах мера Миколаєва з результатом майже 60% голосів, передає кореспондент РБК-Україна.

21:41 Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook написав про те, що голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський збирає ЦВК, щоб анулювати повноваження міської ТВК Дніпропетровська.

"Я звертаюся до лідерів парламентських фракцій, народним депутатам, міжнародним спостерігачам, журналістам, громадськості, Президента України висловити чітку позицію щодо захисту волевиявлення жителів міста Дніпропетровська", - написав він.

Пожалуйста, повремените с поздравлениями.Прямо сейчас Охендовский собирает ЦИК, чтобы аннулировать полномочия городско...

Posted by Borys Filatov on 15 ноября 2015 г.

21:14 У КВУ розповіли, які фіксували порушення в день проведення повторних місцевих виборів. Переважна більшість порушень виборчого законодавства стосувалася порушень ведення агітації і були порушеннями процедурного характеру, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переважна більшість порушень, які фіксували наші представники, це порушень з веденням передвиборної агітації і це порушень процедурного, технічного характеру, скажімо, порушення, які стосувалися голосування без пред'явлення документа, що посвідчує особу, затримки з відкриттям виборчих дільниць та інше",- розповів генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, і підкреслив, що "день виборів пройшов відносно спокійно".

Разом з тим, у КВУ відзначають, що порушення не мають особливого впливу на встановлення результату голосування.

Також Кошель зазначив, що значно меншу кількість правопорушень у ході проведення передвиборчої кампанії другого туру виборів порівняно з першим.

"Якщо проводити підсумки трьох тижнів перед другим туром виборів і трьох тижнів перед першим, то можемо говорити, що в ході агітаційної кампанії було на порядок менше порушень і зловживань, на відміну від другого туру",- сказав він.

21:07 Найближчим часом буде підписано заяву про співпрацю між усіма фракціями, які пройшли в Київраду. Про це РБК-Україна розповів Ігор Кононенко.

"Сьогодні ситуація в Києві така, що жодна політична сила не заявила, що хоче бути в опозиції. Кожна з політичних сил висловилася, що хоче працювати на розвиток міста. Готується заява всіх політичних сил, що пройшли до Київради, яке буде зроблено після другого туру виборів, про те, що вони готові розвивати місто і працювати на місто", - сказав Кононенко.

Він додав, що вже є попередні переговори про пропорційний розподіл комісій.

"На сьогоднішній день попередній розподіл - 6 комісій "Солідарність", три "Самопоміч", і за два все іншим політичним силам", - сказав Кононенко.

За його словами, бюджетна комісія дістанеться "Солідарності", а земельна була запропонована "Самопомочи", але вона від неї відмовилася.

"Земельна ніхто брати не хоче, ні "Самопоміч", ні "Батьківщина", - сказав Кононенко.

21:00 Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, за даними довготермінового спостерігача громадянської мережі Опора Дениса Давидова, в Дніпропетровську були зафіксовані факти прихованої агітації. Це мало місце на 60% дільниць. Виборцям видавалися флаєри, де чітко було вказано прізвище кандидата. Також, за словами Давидова, було зафіксовано 40 випадків фотофіксації бюлетенів. 2 людини були доставлені в правоохоронні органи, фото видалені.

"Їх попросили видалити фотографії, і відпустили",- уточнив спостерігач.- Таких фактів не повинно бути, з цим можна боротися за допомогою розголошення".

Також, за його даними, на 20.00 явка склала 45%, у першому турі вона була 43,6%.

"Вибори відбулися, тепер важливо - підрахунок голосів. І ми сподіваємося, що підрахують так, як люди проголосували",- резюмував Давидов.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: Денис Давидов

20:44 У Києві станом на 20:00 явка становила 28,47%, передає кореспондент РБК-Україна.

"Станом на 20:00 в голосуванні взяли участь трохи більше 606 тисяч виборців або 28,47%",- сказав керівник апарату КМДА ВладимирБондаренко.

Він зазначив, що відповідна явка на 12% менше за явку виборців у першому турі голосування. Найбільше виборців проголосувало в Оболонському районі столиці - 31,5%, найменше - 26,9% у Солом'янському. В середньому по інших районах столиці взяли участь у голосуванні 27-29% киян.

20:36 За даними громадянської мережі Опора, явка виборців у Дніпропетровську на 16: 00 становила 35,7%, що на 2% більше, ніж у першому турі, передає кореспондент РБК-Україна. У Запоріжжі явка склала 29%, що на 1% нижче, ніж 25 жовтня. Оновлені дані (явка на 20.00) Опора надасть о 21.00. У той же час, Інститут Горшеніна підрахував, що явка виборців на момент закриття дільниць в Запоріжжі склала 32%.

20:33 За даними екзит-полів Інституту Горшеніна, Запоріжжя лідирує Володимир Буряк з результатом 57,5%, а Микола Фролов набирає 42,5%. Про це повідомила РБК-Україна директор департаменту соціології Інституту Горшеніна Людмила Четвертухина.

20:31 Заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко повідомив про те, що секретарем Київради буде Володимир Прокопів, кандидатуру якого підтримали всі політичні сили, передає кореспондент РБК-Україна.

"В цілому у другий тур вийшло 10 кандидатів. За даними наших екзит-полів виграють 5 кандидатів - Атрошенко, Романюк, Райкович, Кличко, Сухмлин", - розповів Кононенко.

20:24 Борис Філатов після оголошення результатів екзит-полів дніпропетровців подякував за вибір, передає кореспондент РБК-Україна. За його словами, незважаючи на всі провокації, явка була одна з найвищих по країні. Також Філатов заявив, що Панкулич, яка представляє інтереси Олександра Вілкула, ховала друк і чинила тиск на членів місто виборчої комісії.

У свою чергу, політолог Андрій Шуліка повідомив, що незначні порушення в ході голосування не вплинули на результат.

За словами Філатова, в Індустріальному, Красногвардійському, Самарському та Ленінському районах Дніпропетровська зафіксовані порушення від Вілкула.

"Я простягаю руку всім демократичним, проукраїнським силам, крім Опозиційного блоку", - заявив Філатов.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото РБК-Україна: Борис Філатов

20:21 На виборах у Луцьку за даними екзит-полів, більшість голосів набрав Микола Романюк, якого підтримали 56,5%. Його суперник Олександр Товстенюк набрав 43,5%.

20:19 В Івано-Франківську за результатами екзит-полів лідирує Руслан Марцінків, який набрав 56,7%. На другому місці Ігор Насалик, якого підтримали 43,3% виборців.

20:17 Згідно з даними екзит-полу у Павлограді лідирує Анатолій Вершина з результатом 55,5%, а Терехов Євген набрав 44,5%.

20:11 В Запоріжжі за результатами екзит-полів у другому турі виборів перемагає Володимир буряк, який набрав 55,9% голосів. Микола Фролов зайняв друге місце з результатом 44,1%.

20:08 Згідно з даними екзит-полу більшість львівських виборців віддали свої голоси за Андрія Садового, який набрав 61,4%. Руслан Кошулинський отримав в результаті 38,6%.

20:04 За даними екзит-полу компанії Социс, на виборах мера Дніпропетровська лідирує Борис Філатов, який набирає 55,8 %. Його суперник Олександр Вілкул отримує 41,5%. У ході дослідження було опитано 4 тисячі виборців на 77 ділянках.

20:00 Згідно з результатами екзит-полів, які проводилися на замовлення "Блоку Петра Порошенка "Солідарність", у другому турі виборів мера Києва чинний очільник міста Віталій Кличко набрав 70,4%, а Борислав Береза - 29,6%.

19:29 Станом на 18:00 явка виборців на виборах в Києві склала 25,95 %, передає кореспондент РБК-Україна.

"На 18 годину явка виборців склала 25,95%",- сказав керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

За його словами, Оболонський район залишається лідером, явка там становить 28 %. Разом з тим, найменше виборців відвідує ділянки Солом'янського та Печерського районів - лише 23,9 %. Приріст явки за останні дві години (з 16 до 18 годин) зменшився і становив лише 4,5%, в той час як з 14 до 16 він становив 5,6 %.

19:14 Комітет виборців України зафіксував чергове порушення виборчого законодавства. На дільниці №71033 у Луцьку виборець знищив бюлетень вельми цікавим способом - він його з'їв.

Виборці vs бюлетені на #вибори2015У Луцьку на дільниці №71033 виборець знищив бюлетень шляхом поїдання. А на дільниці ...

Posted by КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ on 15 ноября 2015 г.

19:00 Явку на виборах в Дніпропетровську також намагаються підвищити з допомогою відеороликів "Не голосуй, якщо тобі все одно, що буде", які з'явилися в соцмережах, передає місцеве видання 056.ua. Організатори повідомляють, що ролики націлені на молодь, так як саме вона найчастіше ігнорує вибори.

18:36 Представник Комітету виборців України у Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв в ході брифінгу в штабі Бориса Філатова заявив про численні порушення у Дніпропетровську, передає кореспондент РБК-Україна. Основними, за його словами, є не видача необхідної кількості протоколів районним територіальним комісіям. Він також повідомив, що в територіальний виборчком міста не допускаються члени від кандидата Філатова.

"Формальна причина - відсутність постанову з мокрою печаткою міськради, насправді досить посвідчення, виданого в штабі кандидата", - пояснив РБК-Україна Станіслав Жолудєв.

У штабі Бориса Філатова кажуть, що явка на даний момент в Дніпропетровську складає 15-20%.

Також, юрист Олександр Санжара розповів про безпрецедентну кількість порушень в Дніпропетровську.

"Зафіксовано понад 500 фактів серйозних порушень, тоді як у першому турі їх було лише 4. В основному це каруселі, кроси, підкуп, фотографування бюлетеня", - повідомила вона.

І Жолудєв, і Санжара сподіваються, що порушення не вплинуть на результати волевиявлення громадян у ході другого туру виборів.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото РБК-Україна: Станіслав Жолудєв

18:16 Кандидат у мери Запоріжжя Микола Фролов в інтерв'ю РБК-Україна заявив про те, що, на його думку, виборча кампанія в місті була брудною. Крім того, він розповів, які кроки збирається зробити в разі перемоги на виборах.

"Перші рішення міськради будуть спрямовані на розвиток демократії в місті, на формування умов для ефективної роботи. Одним з перших запропоную міськраді зобов'язати всіх, хто причетний до управління містом, регулярно звітувати перед жителями Запоріжжя публічно", - повідомив Фролов.

17:56 У Дніпропетровську змінили голову Бабушкінської районної виборчої комісії. Місцеве видання 056 повідомляє, що замість Ольги Деркач члени комісії обрали Артура Лебедя.

"Звільнення чиновниці було обумовлено саботуванням роботи і одноразовим відмовою виконувати рішення вищестоящої комісії", - йдеться в повідомленні.

17:37 У Дніпропетровську будь-якими способами намагаються підвищити явку на виборах. Зокрема, у центрі міста проходить фестиваль їжі, на якому готові безкоштовно пригостити активних виборців - за селфи з виборчої дільниці дають флаєри та талони на рис і глінтвейн.

17:25 Прес-служба громадянської мережі Опора повідомляє, що станом на 16:00 явка на виборах по Україні склала 26,4%.

"Загальнонаціональна явка виборців станом на 16:00 склала 26,4% (похибка ± 0,9%)", - йдеться в повідомленні.

Відзначається також, що під час голосування 25 жовтня явка була вищою на 9,6% і склала 36% (похибка ± 0,7%).

17:00 Бондаренко також повідомив про 24 порушення виборчого законодавства в столиці в ході другого туру виборів, передає кореспондент РБК-Україна

"Істотних порушень станом на зараз немає. Міліцією зафіксовано 24 різноманітних повідомлення",- розповів Бондаренко і додав, що три з них стосуються фактів фотографування результатів волевиявлення.

Також він нагадав, що раніше повідомлялося про факти контролю деякими суб'єктами виборчого законодавства щодо явки на виборах у Києві. Однак, за його словами, правоохоронці не реєстрували відповідні факти як правопорушення, оскільки відповідні дії не порушували виборчого законодавства.

"47 повідомлень до міського координаційного центру надійшло на даний час. Більшість з них стосується проблем зі списками виборців та проблем голосування на дому",- додав він.

16:50 У ході брифінгу керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко повідомив, що станом на 16:00 явка на виборах у Києві становить 21,4%, передає кореспондент РБК-Україна.

Він також додав, що протягом дня спостерігається тенденція до зниження явки. "Тенденція щодо приросту явки поступово падає. Якщо приріст явки з 10 до 12 становив 6,3 %, з 12 до 14 - 6,7%, то з 14 до 16 год - тільки 5,6 %",- сказав Бондаренко.

Найвища явка, за його словами, в Оболонському районі столиці - 23,5%, найнижча - у Солом'янському -19,3%. В інших районах - у середньому 20-21%.

16:44 Як повідомляється у Facebook Комітету виборців України, у Миколаєві, на виборчій дільниці №480881 голова дільничної виборчої комісії відмовилася ставити печатку комісії на частини бюлетенів. Свої дії жінка пояснила тим, що багато виборців не прийдуть голосувати, а тому не використовують бюлетені. Варто відзначити, що бюлетені повинні бути проштамповані ще на етапі їх прийому.

16:35 У прес-службі ГУ НП в Запоріжжя повідомили про те, що за минулий з початку голосування час у місті було зареєстровано 13 звернень про порушення виборчого законодавства. Зокрема уточнюється, що в Ленінський відділ Національної поліції надійшли звернення місцевої мешканки, яка повідомила про те, що біля школи № 109 стоїть жінка зі списком, що відзначає явку виборців. Аналогічне повідомлення надійшло в Хортицкое відділення поліції від ділянки, розташованої в ЗОШ №45.

16:16 Кореспондент РБК-Україна повідомляє з Дніпропетровська, що у виборчому штабі Бориса Філатова в режимі онлайн фіксуються порушення на дільницях.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: карта порушень у штабі Філатова

16:02 Явка виборців у Павлограді Дніпропетровської області, станом на 14.00, склала 27,2%, вибори проходять спокійно, повідомили в міській виборчій комісії Павлограда.

В Дніпропетровській обласній організації Громадянської мережі "ОПОРА" повідомили, що порушень в ході виборів у Павлограді не зафіксовано.

Один із спостерігачів, представник фундації регіонального розвитку Західного Донбасу Руслан Керімов розповів, що виборчий процес проходить спокійно, люди активно йдуть на дільниці і голосують.

"Єдине, на виборчих дільницях з'являються люди в камуфляжі і це помічають виборці. Але, наскільки мені відомо, вони не втручаються у сам процес голосування", - зазначив Керімов.

Кандидати на пост міського голови Павлограда Анатолій Вершина ("Опозиційний блок") та Євген Терехов від партії "УКРОП" проголосували в першій половині дня. У першому турі виборів вони набрали 35,56% і 18,47% відповідно.

Явка виборців у першому турі голосування у Павлограді становила 45,4%.
Екзит-пол у Павлограді проводять три соціологічної групи: TNS, КМІС і "Соціальний барометр". За ходом виборів стежать спостерігачі від громадянської мережі "ОПОРА". Журналісти помітили, що у виборчих дільниць чергують представники "Правого сектора".

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: голосування в Павлограді проходить спокійно

15:58 За словами керівника запорізького відділення громадянської мережі "ОПОРА" Дмитра Арабаджиева, спостерігачі не зафіксували масових та резонансних порушень виборчого законодавства в місті, передає кореспондент РБК-Україна. У той же час Арабаджиєв звернув увагу на вкрай низьку явку в Запоріжжі. За його словами, на 12:00 на дільниці прийшло всього 16% виборців, дані будуть оновлюватися в 16:00.

"Традиційно другий тур показує більш високу явку, і хотілося б вірити, що у другій половині дня виборці активізуються",- підкреслив він. Такий показник явки Арабаджиєв пов'язує з аполітичністю населення.

15:56 У Кременчуці невідомі чоловіки облили зеленкою представників компанії, які проводили соцопитування для складання екзит-полів. Прес-служба ГУ НП у Полтавській області повідомляє, що чоловіки їздили по місту на двох автомобілях, і поліцією зафіксовано щонайменше чотири факти подібних дій. Згідно останньої інформації, хулігани були затримані, а потерпілі їх впізнали.

15:54 Комітетом виборців України було зафіксовано порушення виборчого законодавства в Краматорську, а саме підвезення виборців на автобусах на дільниці для голосування.

Повідомляється, що поблизу ДВК №140994 спостерігач КВУ та ОПОРИ" зафіксував підвезення виборців автобусами до ділянки. Однак до спостерігача підійшли кілька агресивно налаштованих жінок, які намагалися відібрати телефон і посвідчення, і знімали це на відео. Спостерігач повернувся до будівлі комісії і має намір звернутися в поліцію за даним фактом.

Відзначається, що дане порушення було зафіксовано біля багатьох виборчих дільниць.

15:47 Кандидат в мери Дніпропетровська Борис Філатов в інтерв'ю РБК-Україна повідомив про свої підозри з приводу зриву виборів у Дніпропетровську.

"У нас є побоювання, що наші опоненти йдуть на зрив виборів. Вони контролюють голову виборчої комісії пані Панкулич, також від "Оппоблока" - секретар комісії. Вчора, коли почали формуватись районні комісії, Панкулич з секретарем закрили друк і зникли. Також зник системний адміністратор. Тобто комісія як колегіальний орган, голосувала вручну. Правоохоронні органи в ситуації з друком допомагати не хочуть, вони зафіксували факт, що печатка в сейфі, сейф опечатаний, але при цьому говорять, що у них є місяць для розслідування. Комісія проголосувала за те, щоб був дублікат печатки", - сказав Філатов.

Борис Філатов також повідомив РБК-Україна, що Геннадій Корбан не зміг проголосувати на виборах.

"Геннадій Корбан не зміг проголосувати, так як прокуратура у нього відібрала паспорт. Хоча бюлетень йому принесли. Корбан вже написав заяву", - сказав Філатов.

Повну версію інтерв'ю з Борисом Філатовим читайте на РБК-Україна найближчим часом.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: Борис Філатов під час інтерв'ю

15:32 Інцидент з дівчиною, оголила груди перед Віталієм Кличком, отримав продовження, передає кореспондент РБК-Україна. Незабаром після події до виборчої дільниці приїхала поліція. Після того, як дівчина втекла, вона, за словами поліцейського, як і раніше залишалася на території ліцею, де знаходиться ділянка. Повідомляється, що згодом вона була доставлена в райуправління Поліції, де на неї складуть адмінпротокол за ст. 173 - дрібне хуліганство.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: поліція на дільниці, де голосував Кличко

15:26 В результаті махінацій в селі Нещарів Обухівського району Київської області виборцям не вистачило бюлетенів - на 43 виборця їх було виготовлено всього 35. Про це повідомляє Комітет виборців України. Це відповідало кількості місцевих жителів, які були внесені в списки виборців під час першого туру. Однак після виготовлення бюлетенів до другого туру в окрузі, де проходить повторне голосування з виборів депутата, оперативно прописалися вісім чоловік, тому виборців стало 43.

15:19 Пильні громадяни зафіксували в районі ділянки №260942 в Івано-Франківську групу сторонніх. У коментарях до відповідного посту на Facebook висловлюються припущення, що це можуть бути "титушки".

Поблизу виборчої дільниці 260942 у Івано-Франківську зафіксовано групу індиків.

Posted by Mladesya Brynska on 15 ноября 2015 г.

14:57 Віталій Кличко прийшов на виборчу дільницю разом з братом і дружиною. Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, коли Кличко вже стояв біля урни для голосування, до нього підійшла дівчина і, оголивши груди, почала скандувати "Сутенер!" Співробітники правоохоронних органів спробували її затримати, однак вже на вулиці дівчина вирвалася і втекла. У свою чергу Кличко, на питання журналістів про його враження від цієї "акції протесту", відповів: "Гарна дівчина".

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: учасниця інциденту з Віталієм Кличком


14:46 Несподіваний поворот подій в одному з регіонів з найбільш інтригуючим другим туром! Як заявив голова ЦВК Михайло Охендовський, у Центрвиборчком надійшло звернення від Дніпропетровської міської виборчої комісії про заміну голови і секретаря комісії, передає кореспондент РБК-Україна.

"Звернення від членів Дніпропетровської міської виборчої комісії щодо заміни голови та секретаря цієї комісії надійшло до ЦВК сьогодні", - повідомив Охендовський.

Про причини появи такого звернення та мотивації його укладачів Охендовський промовчав.

14:43 На виборчій дільниці, де буде голосувати Віталій Кличко, з'явився заступник керівника всеукраїнського штабу партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Дмитро Білоцерковець. Він пояснив, що не голосує тут прийшов, щоб підтримати кандидата в мери і свого однопартійця. Зазначимо, що Білоцерківець також є директором Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: Дмитро Білоцерковець

14:28 У ДВК столиці станом на 12:00 відзначили лише одне кримінальне правопорушення, передає кореспондент РБК-Україна. На одну з виборчих дільниць голова комісії прийшла в п'яному вигляді.

"У крові зафіксовано 1,6 проміле алкоголю. Кримінальне правопорушення пов'язано з тим, що голова ДВК перешкоджали роботі комісії", - сказав Бондаренко.

Зараз, за його словами, на ділянці був обраний інший головуючий, робота триває. Також Бондаренко розповів про двох підозри щодо проведення агітації та кількох повідомлення про можливий підкуп виборців, підкресливши, що поки немає жодного підтвердженого факту підкупу.

14:21 Кореспондент РБК-Україна повідомляє, що на ділянку, де буде голосувати Кличко, прийшли три молодих хлопця в жилетках з пов'язками, на яких написано "охорона громадського порядку". На всі питання вони відповідають, що вони "дружинники", і що їхні дії координуються міліцією. Також повідомляється, що на дільницю вже прибув охоронець зі служби безпеки Кличко.

14:08 Громадянська мережа ОПОРА повідомляє про те, що в Полтаві спостерігачі затримали пенсіонерок, які підозрюються у продажу голосів.

"У Полтаві близько 10:00 на виборчій дільниці №531230 (вул. Фрунзе, 153) пенсіонерка кинула в урну не один, а два бюлетені. На виході з дільниці її затримали спостерігачі. У цей момент інша бабуся, відчувши небезпеку, викинула у файлі 1000 грн, двома купюрами по 500 грн. На місце пригоди вже приїхали представники правоохоронних органів склали акт про порушення", - йдеться в повідомленні.

Затримана пенсіонерка, яка кинула в урну 2 бюлетеня, стверджує, що другий бюлетень - її чоловіка, який лежить вдома хворий. Бабуся була дуже старенька, і її відпустили.

Начальник прес-служби головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв зазначив, що зараз вони намагаються встановити причину її дій і зрозуміти, що за схема була використана.

14:00 У Центрвиборчкомі не будують райдужних планів щодо відповідальності українських виборців. Як повідомив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, до кінця дня явка на виборах може скласти близько 30%, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо тенденція збережеться, то цілком ймовірно, що явка буде складати десь близько 30% і тоді, на мій погляд, виникне запитання у наших законодавців щодо доцільності збереження мажоритарної системи абсолютної більшості", - заявив Охендовський.

13:48 Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, на дільниці №800594 у відділенні "Київводоканалу", що у Печерському районі столиці біля кінотеатру "Зоряний", проголосував міністр енергетики Володимир Демчишин. Глава відомства прийшов на дільницю в гарному настрої разом з дружиною і двома дітьми.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: Володимир Демчишин

13:42 На ділянці, де очікують прибуття Віталія Кличка, проголосував перший космонавт незалежної України Ленонід Каденюк, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"За останній рік-півтора місто почало виглядати гірше, ніж він був до цього", - сказав Каденюк, тим самим позначивши свої політичні вподобання.

13:38 У Дніпропетровську креативно підійшли до передвиборної агітації.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото (РБК-Україна)

13:27 На участке №800615, где должен проголосовать Виталий Кличко, уже проголосовали 335 избирателей из 2324 зарегистрированных, сообщает корреспондент РБК-Украина. Наблюдатель вот Кличко говорит, что явка на этот момент во время первого тура была практически идентична. Отметим также, что во время первого тура на этом участке Кличко получил больше 40%, вторым был Гусовский, а третьим - Береза.

До запланированного прибытия Кличко на участок еще время, но журналисты уже выстроились в ожидании действующего мэра столицы.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: журналісти очікують прибуття Кличка

13:19 В ході спілкування з журналістами на виборчій дільниці, Петро Порошенко розповів про те, які заходи безпеки були прийняті в Україні в зв'язку з трагічними подіями в Парижі, передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас зараз з'явилися нові загрози, бо після жахливої атаки в Парижі ми отримали інформацію про можливі зв'язки ісламських терористів з тими, які знаходиться в Україні. І вчора мною були віддані чіткі накази про відпрацювання ризиків і загроз, а також співпраці з нашими іноземними партнерами для захисту миру і спокою в Україні. З тієї інформації, яку отримала українська розвідка, і має в своєму розпорядженні українська поліція, мінімум два тижні ми будемо тримати посилений режим для захисту миру, здоров'я і свобод громадян. Тому дуже хотілося б, щоб сьогоднішній день був тихим, мирним, і ті, хто користується довірою народу мали можливість отримати владні повноваження вже нової влади", - сказав він.

На питання РБК-Україна про те, яких дій президент очікує від нового мера Києва, Порошенко відповів: "Давайте почекаємо коли він буде обраний, тоді будемо говорити, що від нього чекати"

13:12 Керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко повідомив, що станом на 12:00 у Києві явка склала 9,1% виборців, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, найбільш активно голосують жителі Оболнского району (10%), найменш активні - мешканці Печерська (8,2%).

Також у КМДА повідомляють про 17 порушень виборчого процесу в ході виборів у Києві. Зокрема, 1 з них - спроба фотографування бюлетеня. У теж час, в адміністрації зазначили, що правопорушень виборчого законодавства, які могли б вплинути на результати виборів, не зафіксовано.

13:05 Президент Петро Порошенко прибув на виборчу дільницю в Будинку офіцерів у супроводі дружини.

"Міжнародні спостерігачі засвідчили, що впливу адмінресурсу на волевиявлення не було - навпаки, влада ефективно захищає вибір громадян", - заявив він.

Другий тур виборів: українці обирають мерів

Фото: Петро Порошенко та Марина Порошенко

12:50 Комітет виборців України повідомляє про те, що в Чернігові на деяких дільницях виборці приходять голосувати зі штрих-кодами в паспортах. Вони можуть бути використані, щоб перевірити прийшов виборець проголосувати чи ні.

"У Чернігові на дільницях №№ 741029, 741036, 741101 виборці приходять голосувати зі штрих-кодами в паспорті. Ці штрих-коди можуть бути використані, щоб перевірити, чи прийшов проголосувати виборець. Їх використання свідчить про спробу організації підкупу виборців", - йдеться в повідомленні.

У Чернігові перевіряють, чи виборці проголосували за допомогою штрих-коду в паспортіУ Чернігові на дільницях №№...

Posted by КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ on 15 ноября 2015 г.

12:40 Прес-офіцер ГУ МВС України в Запорізькій області Олександр Вовкодав повідомив РБК-Україна, що повідомлень про мінування виборчих дільниць, а також інших фактів порушень в Запоріжжі не поступа
ло. Є лише несуттєві факти, які вимагають додаткових перевірок.

Також у ГУ МВС України в Запорізькій області повідомили, що всі 459 ділянок, задіяних у другому турі виборів, відкриті і працюють у штатному режимі.

12:34 Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, на дільниці №117 в Будинку офіцерів, куди з хвилини на хвилину прибуде президент України Петро Порошенко, щоб проголосувати в ході другого туру виборів, обстановка спокійна. Виборців небагато, значно більше представників державної охорони, які очікують президента. Станом на 12:00 на цій дільниці проголосували 145 виборців.

&nbs